Imaszobák nyíltak a Corvinuson

2023-03-20 11:17:53

Két imaszobát hozott létre a Corvinus Egyetem, ahol hallgatóink és munkatársaink megfelelő körülmények között gyakorolhatják vallási szokásaikat vallási hovatartozástól függetlenül.

A C épület földszintjének 11-es szobáját csak nők használhatják, a Sóház földszintjének 19-es szobája nők és férfiak számára nyitott. Előbbinek oka, hogy egyetemünkön jelenleg a női hallgatók vannak többségben a muszlim/iszlám közösségben. Azonban az imaszobákat valamennyi vallási közösséghez tartozó hallgatónk, munkatársunk szabadon használhatja vallásuk gyakorlásához.

Az imaszobákat az egyetem nyitvatartási idejében, hétfőtől szombatig, 7 és 21 óra között lehet használni.

Az imaszobák március 20-ától érhetők el, és az alábbi szabályok betartásával használhatók:

• Belépés előtt a cipőt le kell venni és a bejárat közelében kell elhelyezni.
  • Az imaszobát rendben kell elhagyni és mások számára is hozzáférhetően kell tartani.
  • Nem lehet bevinni és a nem lehet elvinni bútorokat.
  • Aki vallásgyakorlatához tartozó személyes tárgyakat (írásos anyagokat, képeket vagy egyéb tárgyakat) szeretne használni, kérjük, utána vigye azokat magával!
  • Kérjük, minél kevesebb zajjal használják az imaszobákat, zene, kántálás és éneklés nem megengedett.
  • Tilos az étel és ital fogyasztása.
  • Tilos az általános beszélgetés. Ez a hely a csendes ima és az elmélkedés tere.
  • Az imaszobákban kapcsolják ki mobiltelefonjukat vagy más elektronikus eszközüket.
  • Gyertyát, füstölőt vagy bármilyen nyílt lángot használni tilos.
  • Az ima befejeztével a villanyt és a klímát le kell kapcsolni.
  • Ne használják túl hosszú ideig a helyiséget, mert azt más is szeretné igénybe venni.
  • Tilos a szórólapozás.
  • Tilos a pénzgyűjtés.
  • Meghívott előadók nem tarthatnak beszédet, előadást.
  • Kérjük, tartsák tiszteletben a szomszédos helyiségekben tartózkodók munkáját és a tanórák menetét.

Köszönjük.

GEN.:2024.04.19. - 20:00:20