Ugrás a fő tartalomra
Vissza a hírekhez

2 arany-, 1 ezüst- és 2 bronzéremmel zárt a Corvinus csapata az idei MEFOB úszóversenyen

2022-12-07 16:01:38

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság úszóversenyén tíz hallgató képviselte a Corvinust.

Kapcsolódó hírek

Kapcsolódó események

Az idei MEFOB úszóversenyen 16 egyetemről több mint 200 versenyző állt rajthoz. Legnagyobb létszámmal a PTE és a BGE jelentek meg. Mind a két kategóriában, a profik és amatőrök közötti is népes mezőny indult.

A Budapesti Corvinus Egyetemet 10 hallgató, 5 fiú és 5 lány képviselte amatőr kategóriában. Sajnos sok hiányzónk volt betegség és külföldi távollét (Erasmus) miatt. Ennek ellenére hallgatóink remekül szerepeltek, 2 arany-, 1 ezüst- és 2 bronzéremmel, valamint számos pontszerző helyezéssel tértek haza. Az egyetemek közötti pontversenyben végül a 8. helyen zártunk.

1. helyezés: 400 méter gyorsúszás Tóth Márton
  2. helyezés: 200 méter vegyesúszás Illés Gergő, 50 méter gyorsúszás Győri Csanád
  3. helyezés: 100 méter mellúszás Gáspár Zsanett, 200 méter vegyesúszás Wittmann Gréta

Lány váltó: Gáspár Zsanett, Sarok Eszter, Wittmann Gréta, Zánkai Zsófia

Fiú váltó: Révfy András, Patyi Sámuel, Tóth Márton, Győri Csanád

Intézményi váltó: Révfy András, Illés Gergő. Tóth Márton, Patyi Sámuel, Győri Csanád, Wittmann Gréta, Gáspár Zsanett, Sarok Eszter, Zánkai Zsófia, Dudar Kata