Akadálymentesített nézet

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem elindította a Ludovika Collegium tehetséggondozó programját

2021-11-15 07:21:53

A Ludovika Collegium tehetséggondozó program 2021 februárjában indult, és a felsőoktatásban tanuló, vezetői pályára készülő legkiválóbb hallgatóknak nyújt személyre szabott képzést.

Kapcsolódó hírek

Kapcsolódó események

A Mária Ludovika magyar királynéról elnevezett program célja egy olyan egyetemista közösség építése, amely komplexen látja Magyarország belső kihívásait és helyzetét a nemzetközi térben, elkötelezett a haza szolgálatára, és képes felelősen formálni az ország jövőjét.

Az LC-ben a hallgatók az egyetemi tanulmányaikkal párhuzamosan magas szintű, intenzív elméleti és gyakorlati képzési programmal, innovatív oktatási szemlélettel, elismert hazai és külföldi szakemberekkel és folyamatos tréninggel fejleszthetik képességeiket, bővíthetik ismereteiket és szakmai tapasztalatot szerezhetnek magyar és idegen nyelven.

Milyen szakembereket képez az LC?

• Akik valódi hivatástudattal rendelkeznek, és a karriercéljaik túlmutatnak személyes boldogulásukon.
  • Akik rendelkeznek alapvető vezetői kvalitásokkal, és fejlett a komplex problémamegoldó képességük.
  • Akik képesek és hajlandóak nyilvánosan megjelenni, beszélni, akár idegen nyelven is.
  • Akik megfelelő önismerettel rendelkeznek ahhoz, hogy vezetőként, autonóm véleményformálóként megállják a helyüket.
  • Akik a magyar kultúrát ismerik, közvetítik, és képesek azt európai kontextusban elhelyezni.
  • Akik képesek szakpolitikai célkitűzésekhez illeszkedő közpolitikai elemzésre és értékelésre.

Az LC képzési programja komplex, rugalmas, gyakorlati fókuszú és interdiszciplináris, amely folyamatosan alkalmazkodik a magyar és globális környezet eseményeihez, legfontosabb kérdéseihez. A tematikus ívek a tantermi jellegű képzés mellett innovatív oktatási formákat is beépítenek a programba:

• hackathonok
  • szimulációs gyakorlatok
  • személyes készségfejlesztő tréningek
  • csoportos projektmunkák
  • szakmai gyakorlatok
  • egyénre szabott szakmai mentorprogram

További információ a programról az alábbi linken olvasható.

GEN.:2022.12.09. - 06:54:16