NASA ELŐADÁS

American Corner Corvinus
Információ: budapestach@gmail.com

Kapcsolódó elérhetőségek

Bolygónk légkörét naponta többezer tonnányi meteoritikus eredetű törmelék, porszem éri el. Ennek ellenére elenyésző mértékben található a Földön olyan extraterresztikus eredetű anyag, amelynek szülőégitestje ismert. De melyekről tudjuk biztosan, hogy honnan érkezett? És melyek azok a kőzet- és talajminták, amelyeket az ember vagy ember alkotta űreszközök hoztak vissza a kozmoszból? A NASA két szakembere, Raphael Grau és Jennifer Knotts, valamint egy magyar szakértő, Rezsabek Nándor alkalmazott környezetkutató, tudományos újságíró előadásában ezeket az unikális, naprendszerbeli „nagyköveteket” mutatják be. Különös tekintettel arra a 70215,41 jelzetű mare bazaltra, melyet az utolsó holdi misszió során az Apollo–17 asztronautája, Jack Schmitt geológus 1972 decemberében a Derültség tengerének peremén, a holdkomptól 60 m-re gyűjtött be. A holdkőzet valódi „Rock Star”-ként turnézza körül a Földet, és az Egyesült Államok Nagykövetsége jóvoltából utolsó magyarországi „fellépésére” a Budapesti Corvinus Egyetem American Cornerjében kerül sor. Az előadás magyar nyelvű, illetve NASA szakértőinek előadása élőben tolmácsolt. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Regisztráció: facebook.com/acbudapest

A regisztrációkat korlátozott számban, a szabad helyek függvényében tudunk fogadni!

GEN.:2024.04.20. - 04:54:56