“Branch Campus – University Internationalization Abroad in the Global Competition”

Helyszín: Budapesti Corvinus Egyetem
Időpont: 2014. január 30.
Társrendező: Tempus Közalapítvány

2014. január 30-án, a Tempus Közalapítvány a Budapesti Corvinus Egyetem Nemzetközi Felsőoktatási Kutatások Központjával közösen tartotta a Branch Campus – University Internationalization Abroad in the Global Competition című rendezvényt, mely terveink szerint alapja lesz a két intézmény közötti hosszú távú együttműködésnek, közös gondolkodásnak.

A konferencián összesen 54-en, 24 intézményből, mintegy 9 országból vettek részt, hogy előadásokat hallgathassanak kihelyezett kampuszok létrehozásának és működtetésének elméletével és gyakorlatával kapcsolatban. A rendezvényt Christine Ennew, a University of Nottingham malayziai kampuszának igazgatója nyitotta meg, majd először Berács József, majd Jenei Attila prezentáltak a Budapesti Corvinus Egyetem külföldi campus-létrehozási kísérletéről, illetőleg a Debreceni Egyetem Dél-Koreában megvalósult képzéséről.
A délelőtt második felében Jan Sadlak, az IREG Observatory elnöke tartott előadást a rangsorok nemzetköziesítési dimenziójáról, majd Liviu Matei, a CEU igazgatóhelyettese beszélt saját intézményének példájáról. A délelőttöt végül Fekete Zsolt, az Oktatási Hivatal Főosztályvezető-helyettesének jogi tudnivalókról szóló előadása zárta.

Délután egy szűkebb résztvevői kör, közvetlenebb formában beszélgetett Christine Ennew-val a földrajzi trendekről és a piaci lehetőségekről, valamint Jan Sadlak-kal a kettős/többes és közös diplomákról.

Bővebb információ (angol nyelven) megtekinthető itt:

INVITATION – Branch Campus

A részletes program (angol nyelven) megtekinthető itt:

Branch Campus – Preliminary Program

Előadások

Prof. Dr. Christine Ennew (University of Nottingham): Internationalization – establishing campuses – theoretical and practical approach

Prof. Dr. József Berács (Corvinus University of Budapest): Attempts of a Hungarian University establishing an international campus

Dr. Attila Jenei (University of Debrecen): Practical information on operating an international campus

Dr. Jan Sadlak (IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence): University rankings: Contributing factor or/and reflection of advancing globalization and internationalization

Prof. Dr. Liviu Matei (Central European University): Case Study – Central European University

Az előadáson készült fényképek

GEN.:2024.04.24. - 00:18:59