A Magyar Tudományos Művek Tára a Budapesti Corvinus Egyetemen

A tudományos publikációs tevékenység nyilvántartásának szabályozása
Az MTMT feltöltésének új rendszere

A 3/2020 (X.6) számú A Budapesti Corvinus Egyetemen folytatott tudományos publikációs tevékenység nyilvántartásáról szóló rektori rendelkezés értelmében ezentúl a Könyvtár kijelölt kutatástámogató munkatársai végzik a tudományos teljesítmény szempontjából figyelembe vehető publikációk adatainak feltöltését és naprakész nyilvántartását az MTMT adatbázisban.

A rendelkezés a következő munkatársak, szerzők publikációira vonatkozik

• az Egyetemmel jelenleg foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban álló oktatók, kutatók, akik írásban nyilatkoztak arról, hogy az intézmény működési feltételei meglétének mérlegelése során Egyetemen lehet őket figyelembe venni (T1 leadása)
  • professor emeritusok/emeriták
  • doktorandusz hallgatók és doktorjelöltek
  • azon személyek, akik az Egyetemmel publikációs tevékenységre irányuló szerződést kötnek.

Kérjük a tisztelt szerzőket, hogy az adatfeltöltési igényeket az erre szolgáló, a könyvtár honlapján elérhető űrlapon küldjék el. Ugyanezen az űrlapon van lehetőségük oktatóinknak teljes (tudományos, oktatási) publikációs listájuk MTMT adatainak ellenőrzését kérni. Kérjük, hogy ezt jóval a határidő előtt jelezzék (lehetőleg 3-4 héttel), mivel ez aprólékos és időigényes, gyakran egyeztetéseket is igénylő munka. Ezen az űrlapon kérhetik az idézettségi adatok feltöltését is.

Egyéb, a publikációkkal és MTMT-vel kapcsolatos kérdésekre továbbra is a már megszokott csatornákon (e-mail, telefon) tudunk tájékoztatást, segítséget adni.

A könyvtáros feladatát a rektori utasítás az alábbiak szerint határozza meg: a tudományos, oktatási jellegű könyvek, könyvrészletek, folyóiratcikkek, kutatási jelentések feltöltése. Nem vonatkozik ez az absztraktokra, bármilyen MTMT szerinti kategóriába esnek is.

Nem feladata a könyvtárosnak a közérdekű, ismeretterjesztő, és nem besorolt jellegű művek adatainak, Egyéb konferenciakötet/közlemény, valamint Egyéb típusba sorolt közlemények adatainak feltöltése. Ezek rögzítéséhez a Könyvtár konzultációs lehetőségeket, tanácsadást biztosít a szerzőknek. A könyvtáros negyedévenként rögzíti az MTMT-be az egyetemi publikációkra vonatkozó, az előfizetett nemzetközi bibliometriai adatbázisokban (Web of Science, Scopus) található idéző közlemények adatait. Más forrásból összegyűjtött idéző közlemények felvitele az adatfeltöltési igényt jelző űrlapon kérhető. A szerző általi adatfelvitelhez módszertani segítséget nyújtunk tréningek, konzultációk szervezésével.
A publikációnyilvántartás új munkamenetét az oktatói közösséggel együttműködve, az igények függvényében igyekszünk folyamatosan javítani a bibliográfiai szabványok és etikai követelmények betartása mellett. Ehhez minden észrevételt, javaslatot szívesen fogadunk.

Konzultációs lehetőségek, műhelymunka

Egyetemünk oktatói számára csoportos képzési alkalmakat és személyes konzultációs lehetőséget is biztosítunk. Várjuk Önöket az alábbi időpontokban:

MTMT műhely: személyes konzultáció
Ha a csoportos alkalmak nem felelnek meg időbeosztásának, jelentkezzen személyes konzultációra!Jelentkezés
MTMT csoportos konzultációk
A 2020/21 tanév tavaszi félévében várható konzultációkJelentkezés

Kitől kérhet segítséget?

Kitől kérhet segítséget?Intézeti és tanszéki MTMT adminisztrátorok a Budapesti Corvinus Egyetemen

Problémáival, kérdéseivel forduljon bizalommal munkatársainkhoz személyesen vagy az oktkut@uni-corvinus.hu címen! Annak érdekében, hogy igényeiket, kéréseiket ki tudjuk elégíteni és munkáinkat ütemezni tudjuk, kérjük, hogy minimum 3 nappal előre jelentkezzenek!

Intézményi megbízottNagy Zsuzsanna főigazgató,

• Marketing-, Média- és Designkommunikáció Tanszék – Demecs Éva
  • Marketingmenedzsment Tanszék – Demecs Éva
  • Turizmus Tanszék – Lőrinczi Erzsébet