Gazdálkodástani Doktori Iskola

Milyen képzési, kutatási területeket fed le a doktori iskola?

A Gazdálkodástani Doktori Iskola igyekszik minél szélesebb körben lefedni a nevéből is adódó kutatási területet, 13 specializációjával az ország egyik legnagyobb doktori iskolája. Programjaink nyitottak az új témafelvetésekre, igyekszünk minél szélesebb körben helytállni, és naprakészen fogadni az innovatív ötleteket, témákat. Honlapunkon elérhető a jelenlegi témavezetők, témakiírók névsora, mely folyamatosan bővül.

Milyen programok/specializációk vannak a doktori iskolában?

• Agrárközgazdaságtan
  • Fenntarthatósági menedzsment
  • Gazdasági Etika és Spiritualitás
  • Marketing
  • Stratégiai menedzsment
  • Számvitel
  • Szervezet- és vezetéselmélet
  • Tevékenység és ellátási lánc menedzsment
  • Turizmus
  • Üzleti kommunikáció
  • Üzleti közgazdaságtan és vállalatgazdaságtan
  • Vállalati pénzügyek
  • Viselkedési és döntési tudományok

Milyen témákat lehet kutatni, van-e megkötés?

A felsorolt specializációkhoz kötődően szinte bármit, a mentor-témavezetővel egyeztetve.

Milyen nyelven folyik a képzés?

A képzés nyelve magyar, de a külföldi hallgatókra való tekintettel, illetve a nemzetköziesedés jegyében az órák nagy része angol nyelven kerül megtartásra, ezért az angol nyelv magas szintű ismerete elengedhetetlen a képzés elvégéséhez.

Ugyanazt a témát kell-e kutatnom, mint amivel jelentkeztem?

Természetesen idővel a téma formálódik, de a felvételi jelentkezés a Doktori Iskolán belül alapvetően specializációra történik, ezért egy teljesen új téma választása nem kedvező. A képzési idő rövidsége miatt mindenképpen ajánlott egy már jól kirajzolódott kutatással jelentkezni, ez plusz pontot is jelenthet a felvételikor, hiszen a jelentkezéskor csatolni kell egy kutatási tervet és esszét is, mely a kapható pont szerves részét képezi a felvételi pontok számításakor, így a jelentkezés eredményét is nagyban befolyásolja.

Milyen kötelező tárgyakat kell tanulnom?

Összesen 8 kurzust kell elvégezni az első 2 év alatt, ami 2 kurzust jelent félévente. Minden hallgatónknak kötelező jelleggel el kell végeznie kvalitatív és kvantitatív alapozó módszertani tárgyakat, majd a kettő közül az egyiket, mint kötelezően választható egy haladó kurzus keretében folytatni, illetve még egy kötelezően választható típusú tárgy elvégzése is elvárt – az Iskola több ilyen nagyon közkedvelt tárgyat is hirdet keresztféléveként. Kötelező tárgy ezek mellett a specializációhoz tartozó 2 tantárgy. Illetve a megkötött kötelező tárgyak mellett a képzés részét képezi, hogy 2 szabadon választható tárgyat is elvégezzenek a hallgatók látókörbővítő jelleggel.

GEN.:2024.04.16. - 11:21:56