Első lépések a Könyvtárban – Gólyáknak

Miért fontos a Könyvtár?

• A könyvtári források válogatott, minőségi szakirodalmat tartalmaznak, jobb minőségű dolgozatokat tudsz írni. A forrásgyűjtést kezdd a könyvtárban!
  • A tankönyveket eléred e-formában vagy kikölcsönözheted nyomtatott könyvként.
  • A könyvtárban csendes, kényelmes környezetben, elmélyülten tudsz tanulni.
  • A konzultációs szobák és a könyvtári oktatóterem a közös tanuláshoz, csoportmunkához kiváló helyszínek.
  • A közösségi terekben találkozhatsz barátaiddal.

Hol találkozol a könyvtárral?

• Személyesen: C épület, első emelet. Látogatás előtt nézd meg a könyvtár nyitvatartását.
  • Online: Egyetemi honlap felső menüsor:  “Könyvtár”
  • MyCorvinus app (Bejelentkezés nélkül is eléred a Könyvtár menüpontot.)

Hogyan használd a könyvtárat?

• Kölcsönzéshez és egyes szolgáltatások használatához szükséged lesz könyvtári kártyára. Vedd át ingyenesen a könyvtárban.
  • Az e-könyveket és e-folyóiratokat, online forrásokat bármikor, bárhonnan használhatod VPN-csatlakozással vagy EduID-azonosítással.
  • A szakirodalmat keresd a Szuperkereső boxban.
  • Ha kölcsönözni szeretnél, jegyezd meg a könyv helyét (pl. Gazdálkodástudományi olvasó 40, D 50). A fehér csíkkal jelölt könyveket tudod kölcsönözni.
  • Használd az önkiszolgáló kölcsönzőket. Alapértelmezett PIN-kódod: születési hónap+nap (pl. 0321), melyet megváltoztathatsz a katalógusba belépve.
  • Tanulmányaidhoz segítséget nyújtanak a segédleteink és tréningjeink, melyekről a Writing Center menüpontban találsz információt.

Kérdésed van?

Kérdezz, üzenj a könyvtárnak, írj e-mailt: library@uni-corvinus.hu vagy chat-elj velünk.

Prezentációk

Corvinus Könyvtár – bemutatkozás