Változás a nyelvvizsgáért járó többletpontok számításában

Idén ismét adható meghatározott résznyelvvizsgáért többletpont.

A tavalyi évhez hasonlóan a 2021-es általános felsőoktatási felvételi eljárásban (illetve majd az esetleges pótfelvételi eljárásban) ismét adható többletpont a legalább B2 (középfokú) írásbeli vagy szóbeli részvizsgáért.

Ha valaki csak írásbeli nyelvvizsgával rendelkezik, akkor

• középfokú (B2) írásbeli nyelvvizsga estén 28 többletpontra,
  • felsőfokú (C1) írásbeli nyelvvizsga esetén 40 többletpontra jogosult.

Ha valaki csak szóbeli nyelvvizsgával rendelkezik, akkor

• középfokú (B2) szóbeli nyelvvizsga esetén 14 többletpontra,
  • felsőfokú (C1) szóbeli nyelvvizsga esetén 20 többletpontra jogosult.

A módosítást az Oktatási Hivatal automatikusan átvezeti, és az érintett jelentkezők hamarosan már a javított pontszámukat láthatják az E-felvételiben.

Aki korábban amiatt nem töltötte fel a bizonyítványát vagy adta meg annak adatait, mert csak a szóbeli/írásbeli résszel rendelkezett, a július 8-i dokumentumpótlási határidőig tudja ezt pótolni:

• 2003. január 1. után szerzett nyelvvizsga esetében az E-felvételi „Közhiteles nyilvántartásokból származó információk” menüpontjában szükséges megadni a nyelvvizsga adatait,
  • 2003. január 1. előtt szerzett nyelvvizsga esetében pedig a „Dokumentumok” (Új dokumentum csatolása) menüpontban lehet feltölteni a bizonyítványt.
GEN.:2021.07.27. - 20:24:58