Változás a külföldi hallgatók beutazásának és ellátásának szabályaiban

A legutóbbi járványügyi készültségi időszak utazási korlátozásairól szóló kormányrendelet alapján, összeszedtük a nektek a legfontosabb információkat a külföldi (nem magyar állampolgár) hallgatók COVID-19 fertőzéssel kapcsolatos egészségügyi ellátásáról, mint például a beutazási teendők, a karantén szabályai és a háziorvos felkeresése.
shutterstock_1667843299
  • A karantén elhagyására 10 nap után van lehetőség, kizárólag orvosi igazolással
  • A magyar TAJ azonosítóval rendelkező hallgatók esetén a területi háziorvos adja ki az igazolást
  • Az Európai Egészségbiztosítási Kártyával rendelkező hallgatók számára az egyetem szerződéses partnere biztosít igazolást, bejelentkezni itt lehet: corvinus@promedicina.hu
  • A hivatalos igazolást a hallgatók beszkennelve a coronavirusinfo@uni-corvinus.hu címre töltik fel
További információk a PCR tesztekről és a negatív teszt utáni teendőkről, a hivatalos eljárásrendben olvashatók.

A hivatalos eljárásrend ide kattintva tölthető le.

Az egészségügyi nyilatkozat és a hozzá kapcsolódó orvosi igazolás ide kattintva érhető el.