Utolsó látogatóit fogadta egyetemünkön a Széchenyi-kiállítás

A kiállítás Széchenyi születésének 225. évfordulójára nyílt meg

A magyarul beszélő nagykövetek klubjának tagjainak látogatásával zárult a Széchenyi István 225. születésnapja alkalmából az egyetemünkön rendezett kiállítás.

A kiállítás Bánfi Tamás könyvgyűjteményéből, a Magyar Nemzeti Bank támogatásával nyílt Széchenyi születésének 225. évfordulóján, szeptember 21-én, és három hónapig fogadta az érdeklődőket. Egyetemünk az egyedülálló kiállításnak otthont adva kívánt tisztelegni gróf Széchenyi István példamutató szellemi munkássága előtt.

Juraj Chmiel cseh, Dr. Batbayar Zeneemyadar mongol és Ksenija Skrilec szlovén nagykövetet a kiállítás alapjául szolgáló különleges Széchenyi-gyűjtemény tulajdonosa, Bánfi Tamás, a Pénzügy Tanszék professzora vezette körbe a 283-as szobában berendezett kiállításon. A megjelent nagykövetek számára kiderülhetett: Bánfi professzor úr nem csak gyűjtője a gróf Széchenyi Istvánhoz kötődő emlékeknek, hanem elmélyült ismerője is a „legnagyobb magyar” életének és életművének.

GEN.:2021.09.16. - 22:46:41