Újabb beruházás a Kinizsi kollégiumban

A Kinizsi kollégiumban a májusban lezárult épületenergetikai korszerűsítés után június elején újabb felújítási munkálatok kezdődtek, ami keretében megújul a tornaterem és a Testnevelési és Sportközpont is.

A Kinizsi Kollégiumban az elmúlt évek során megújultak a főbejárati terek, az emeleti közlekedők, a konditerem, mindkét épületszárny valamennyi szintjén a lakószobák és teakonyhák, továbbá az idei évben a teljes homlokzat utólagos hőszigetelése is elkészült.

Az alagsori területeken szükségessé vált az épület elöregedett gépészeti alapvezetékeinek felújítása, és az ehhez kapcsolódó egyéb építészeti beavatkozások elvégzése. Az Infrastrukturális Szolgáltatások által előkészített tervek alapján a beruházás keretében lecserélik a fűtési és víz alapvezetékeket, a szennyvíz csatornát és a tornaterem fűtési rendszerét, valamint lefestik a tornaterem és a Testnevelési és Sportközpont kapcsolódó helyiségeit, illetve felújítják a zuhanyzókat és vizesblokkokat.

Az Egyetem polgárai a beruházás augusztus közepére várható lezárulását követően vehetik majd birtokba a megújult területeket.

GEN.:2021.08.05. - 11:12:45