Új kutatóközpont kezdte meg működését a CIAS-ban

2020-ban már a második önálló kutatóközpont alakult meg a Corvinus Institute for Advanced Studies (CIAS) keretein belül.
2020 januárjában az ITM támogatása mellett megalakult a Laboratory for Networks, Technology and Innovations (NeTI Lab), és ma már öt kiemelkedő kutatóval folytatja tevékenységét.

A legfrissebb fejlemény, hogy 2020. szeptember 1-én megalakult a Corvinus Center for Operations Research (CCOR). Az új kutatóközpont célja az operációkutatás vonatkozó területeinek (folytonos optimalizálás elmélete, algoritmusai és alkalmazásai; játékelmélet; döntéselmélet és alkalmazásai; operációkutatási modellek és alkalmazásaik) kutatása. A kutatóközpont öt munkatársa osztott munkakörben folytatja tevékenységét: a Matematikai és Statisztikai Modellezés Intézetben oktatási, míg a CIAS-CCOR-ben nemzetközi színvonalú kutatási tevékenységet végeznek. A kutatóközpont vezetője Dr. Illés Tibor ezt megelőzően a BME Differenciálegyenletek Tanszékének vezető egyetemi docense volt.

Corvinus Institute for Advanced Studies