Teljesen online, papírmentes üzemmódra állt át a Kovász című folyóirat

A Kovász folyóirat a Budapesti Corvinus Egyetemen működő Kovász-kör negyedéves folyóirata. Születése elválaszthatatlanul összefonódik az Altern-csoport működésével, mely prof. Kindler József kezdeményezésére jött létre 1997 elején, David C. Korten Tőkés társaságok világuralma című globalizációkritikai könyvének magyarországi megjelenését követően.
A csoport célja a könyv "utóéletének" magyarországi gondozása, az abban felvetett problémák egységes (keresztény) világnézeti alapon történő tovább gondolása, alternatív társadalmi-gazdasági modellek felkutatása, illetve kimunkálása. Ebben az "erőtérben" merült föl egy folyóirat alapításának szükségessége, míg végül 1997 karácsonyára megjelent a Kovász első száma.

A folyóirat mára teljesen papírmentes, online működésre váltott, melynek intézményi hátterét a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdaságföldrajz, Geoökonómia és Fenntartható Fejlődés Tanszéke biztosítja. A friss, online anyagok közül kiemelkedő a prof. dr. Csutora Máriával, a BCE egyetemi tanárával készült életútinterjú, mely itt olvasható.

A lap összes korábbi száma elérhető és szabadon letölthető ezen a linken
GEN.:2021.04.20. - 19:53:56