Tanulj a világ legrangosabb egyetemein Stipendium Peregrinummal!

A Nemzeti Tehetség Program és a Mathias Corvinus Collegium Alapítvány támogatásával a Nemzeti Tehetség Központ idén is meghirdeti az egyedülálló Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogramot.
Az pályázat célja a kiemelkedő tehetségek anyagi és szakmai támogatása. A pályázók képességeik és tudásuk alapján esélyesek lesznek arra, hogy a világ legrangosabb egyetemeinek egyikén tanuljanak.

Az ösztöndíjprogramba 17 és 24 éves kor közötti, középiskolában vagy felsőoktatási intézményekben tanuló fiatalok jelentkezhetnek.

A támogatás révén az ösztöndíjasok:

• képességeiket optimális környezetben bontakoztathatják ki,
  • nemzetközi összevetésben is a lehető legkorszerűbb ismereteket sajátíthatják el,
  • a legmodernebb infrastrukturális feltételek mellett szerezhetik meg tudásukat és első diplomájukat.

Az ösztöndíj a nyerteseknek jelentős anyagi segítséget nyújt: a támogatás egy éven keresztül minden költségüket fedezheti, a tandíjtól az utazási és szállásköltségen át egészen az étkezésig.

Az ösztöndíjasok támogatására rendelkezésre álló keretösszeg idén 412 millió forint.

Pályázati időszak a pályázat „B” komponensére: 2021.06.01. – 2021. 06.14

A jelentkezés a www.ntk.hu oldalon található online pályázatkezelő felület űrlapjának kitöltésével és a szükséges mellékletek feltöltésével lehetséges. A pályázatra vonatkozó részletes információk elérhetők az NTK honlapján.
GEN.:2021.06.16. - 08:46:33