Sikeres V4 projekt a Corvinus Egyetem részvételével

Sikeresen zárult a Visegrad Fund által támogatott Managing human talent in coworking environments Tehetség-menedzsment a coworking környezetben című kutatási projekt, a Budapesti Corvinus Egyetem, Marketing-, Média- és Designkommunikáció Tanszékének közreműködésével. A projekt vezetője a Prágai Közgazdaságtudományi Egyetem, Marko Orel.

Az egyéves, négy visegrádi ország városait vizsgáló kutatás a coworking környezet tehetséggondozó és a magasan képzett munkaerő megtartó hatását vizsgálta a helyi coworking környezetben. A kutatás különlegessége, hogy a környezet perspektívájából vizsgálta a kreatív emberi erőforrás támogatásának, fejlesztésének, továbbképzésének lehetőségeit. A projekt négy közreműködője: University of Economics, University of Warsaw, Budapesti Corvinus Egyetem és a Comenius University of Bratislava.

A kutatás fő eredményei és a jelenre vonatkozó ajánlásai itt olvashatók.