Rekordszámú résztvevő az idei TDK-n

Május 10-14. között zajlott a Tudományos Diákköri Konferencia szóbeli fordulója a Corvinuson.
Corvinus
Kiemelkedő volt az idei évben a TDK iránti érdeklődés, diákjaink összesen 502 absztrakttal regisztráltak, melyből 372 leadott dolgozat született. A 313 szóbeli fordulóba jutott munka színvonalát 51 szekcióban mérték össze, végeredményként pedig 66 dolgozat érdemelte ki az első, 44 második, 52 harmadik díjat, valamint 3 dolgozat a különdíjat. Az OTDK-ra jelöltek száma is magas, hiszen 237 dolgozat esetében ítélték úgy a zsűrik, hogy az alkalmas az országos versenyre is.

Az ünnepélyes díjkiosztót 2021. május 25-én, kedden tartottuk.

A TDK-tól és az OTDK-ról

A megmérettetés hazánk egyik legjelentősebb, több mint 50 éves múltú versenysorozata, amin a felsőoktatásban tanuló diákokok az őket felkészítő mentorok támogatásával mérhetik össze tudományos kutatásaik színvonalát. A részvétel kritériuma, hogy a bemutatott mű túlmutasson a képzés tananyagán. A részvétel számos előnnyel jár, amellett, hogy a hallgató hiteles értékelést kaphat a kutatásáról, a doktori képzés előszobáját is jelentheti. Míg az intézményi fordulót, azaz a TDK-t évente rendezzük, addig az országos fordulón kétévente versenyezhetnek a diákok.

A díjazottak teljes listája itt található.

A Mitev Ariellel készült interjú, mely a TDK előnyeit foglalja össze, itt olvasható.
GEN.:2021.06.20. - 00:37:19