Pedagógusnap a Corvinuson

Beszámoló a rendezvényről

2015. június 5-én, pénteken került sor Egyetemünk Pedagógusnapi Ünnepségére. A hivatalos díjátadó ceremóniával karöltve idén először rendeztük meg – hagyományteremtő szándékkal – az I. Corvinus Főzőversenyt.

Magyarországon 63 évvel ezelőtt, 1952. június 8-án ünnepelték először a Pedagógusnapot, és ez alkalomból adták át a kiváló tanítói és tanári okleveleket az ország legjobb pedagógusainak. Az ünnep a tanév végéhez kapcsolódik, amikor köszönetet mondunk munkatársainknak egész éves áldozatos munkájukért és a tevékenységük által elért eredményekért.

Rostoványi Zsolt rektor úr ünnepi köszöntőjében emlékeztette a hallgatóságot a mögöttünk álló akadémiai tanév sikerei, elismeréseire, majd elsőként az egyetemi tanári címmel járó okiratok átadására került sor.

Egyetemünkön hagyomány, hogy Rektor úr minden évben elismerésben részesíti a megbízható, felelősségteljes és kiemelkedő munkát végző munkatársakat. Ezt az elismerést „Az év oktatója”, illetve „Az év dolgozója” kitüntetések szimbolizálják.

Kaizinger Tamás Töhötöm, a Hallgatói Önkormányzat elnökének köszöntő szavai után a Corvinus Hallgatói Médiaközpont által elkészített, jó hangulatú meglepetés videó-összeállítást tekintették meg a résztvevők, majd a pezsgős koccintást követően átsétáltak az Arborétum sportpályájára, a Főzőversenyre ahol vállalkozó szellemű kollégáink és hallgatónk reggel óta készültek a megmérettetésre.

A versenyen 14 csapat mérte össze gasztronómiai tudását; s kiélezett küzdelemben végül az egyik Alumni-csapat, az “InCube” vihette haza a vándorkupát, a 2. és 3. helyen pedig a Rektorátus központi csapata, a “Tűzközelben” és a “Kancellária Kulinária” végzett.

Gratulálunk kitüntetett Kollégáinknak, s köszönjük egész éves kitartó munkájukat; a verseny résztvevőinek és házigazdáinknak pedig köszönjük a részvételt és a lelkesedést!

A díjátadó ünnepség képei elérhetőek IDE kattintva, a főzőverseny legjobb pillanatait pedig IDE kattintva élhetik át újból.

A 2015. ÉVI KITÜNTETETTEK:

Egyetemi tanári címet kaptak:

• Benczes István Zsolt, a Közgazdaságtudományi Kar nemzetközi dékánhelyettese, a Világgazdasági Tanszék oktatója
  • Hajnal György, a Közgazdálkodás és Közpolitika Tanszék tanszékvezető egyetemi oktatója és
  • Gajduschek György, a Közgazdálkodás és Közpolitika Tanszék oktatója

„Az év oktatója 2015 kitüntetésben részesültek:

Az Élelmiszertudományi Karról:
Dr. Márki Edit
Dr. Sipos László

A Gazdálkodástudományi Karról:
Dr. Fehér Péter
Dr. Láng Blanka Klára