Övezet és Út – Múlt, jelen, jövő

PEACH felhívás tanulmányírásra oktatók, kutatók részére

A kínai külpolitika és külgazdasági kapcsolatok mára központi elemévé vált Övezet és Út Kezdeményezést (Belt and Road Initiative, BRI) 2013 szeptemberében Xi Jinping (Hszi Csin-ping) kínai elnök hirdette meg.

A PPKE BTK Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport a Magyar Nemzeti Bank támogatásával tanulmánykötet megjelentetését tervezi azzal a céllal, hogy a BRI múltjának, jelenének és várható kilátásainak feltárásával elősegítse a Kezdeményezés Eurázsiára és a világra gyakorolt hatásainak megismerését.

A felhívásra a Kezdeményezéssel, illetve az érintett országokkal foglalkozó szakértők, kül- és biztonságpolitikai elemzők, illetve közgazdászok jelentkezését várják, akik vállalják egy minimum 20 ezer, maximum 40 ezer leütés terjedelmű, magyar nyelvű tanulmány határidőre történő megírását. Az absztraktok leadási határideje 2021. január 28., a tanulmányok leadási határideje: 2021. február 28.

A felhívás részletes leírása a mellékelt pdf fájlban olvasható.

GEN.:2021.03.07. - 21:12:07