Nemzetközi Doktoranduszkonferencia a fenntartható fejlődésről

A konferencia az Environmental, social and economic sustainability in the light of the (geo)political challenges of our age címet kapta, meghatározva az esemény tematikus fókuszát.

A Budapesti Corvinus Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok és Politikatudományi Doktori Iskolája (NKPDI) a Nemzetközi, Politikai és Regionális Tanulmányok Intézettel (NPRTI) együttműködésben, 2021. május 27-én, csütörtökön rendezte meg Harmadik Nemzetközi PhD-konferenciáját, angol nyelven, online formában. Az eseményt a Pallas Athéné Domus Meriti (PADME) Alapítvány támogatta, a szervezés pedig az NKPDI Geopolitika és Fenntartható Fejlődés Programja és a Gazdaságföldrajz, Geoökonómia és Fenntartható Fejlődés Tanszék koordinálta.

Az immár hagyományosnak tekinthető rendezvény az ország egyik legnagyobb létszámú doktoranduszkonferenciájává nőtte ki magát az elmúlt évek során. A Corvinus mellett az ország számos más egyeteméről és doktori iskolájából is érkeztek PhD-hallgatók, többek között Debrecenből, Gödöllőről, Győrből, Pécsről és Sopronból. A résztvevők közel fele külföldi hallgató volt. Mintegy 60 előadást hallhatunk, 12 szekcióban.

A délelőtti program során hat, míg délután három-három párhuzamos szekciót követhettek az érdeklődők, amelyeket a Nemzetközi, Politikai és Regionális Tanulmányok Intézet oktató-kutató munkatársai elnököltek. A fenntarthatóság koncepciója köré szervezett tematikus szekciók előadásai többek között a társadalmi egyenlőtlenségek, a geopolitikai kihívások, a globális és regionális integrációk, a politikai gondolkodás, valamint a természeti erőforrások és a fenntartható fejlődés kapcsolatait tárgyalták.

A szervezők és a résztvevők egyaránt elkötelezettek a hagyomány folytatása iránt, és bíznak a jövő évi, immár személyes formában történő megrendezés lehetőségében.

GEN.:2021.07.27. - 20:51:36