Mozgáskorlátozott lakhatás a Kinizsi Kollégiumban

A Budapesti Corvinus Egyetem Kinizsi utcai kollégiumában 2020 nyara óta zajlanak felújítási munkálatok. A járványhelyzet miatt számos betervezett feladatot el kellett halasztani, viszont a Kollégium mozgássérült lakásának kialakítása tavasszal befejeződött.

A mozgássérült lakás teljes berendezéssel és felszereltséggel várja szeptemberben lakóit a Kinizsi Kollégiumban. A lakás maximálisan biztosítja a hallgatók megváltozott életkörülményeinek kiszolgálásához szükséges feltételeket: teljesen felszerelt, gépesített és akadálymentesített konyha, a két fős lakószobában speciális beépített bútorok, elektromos állítható íróasztalok, megfelelő ágyak, valamint a fürdőszoba használatához szükséges biztonsági eszközök állnak rendelkezésükre. Elkészült a mozgássérült lift is, így a leendő lakók biztonságosan tudnak feljuthatni a magasföldszinten található lakásba.

GEN.:2021.08.05. - 10:52:27