Megváltozott a rendszeres szociális ösztöndíj leadásának határideje

A pályázat útján elnyerhető, maximum öt hónapra igényelhető juttatási forma célja a rászoruló hallgatók anyagi támogatása a felsőfokú tanulmányaik elvégzésében. Minden olyan egyetemi polgár jogosult annak igénylésére, aki teljes idejű, azaz nappali munkarendű alap-, vagy osztott, illetve osztatlan mesterképzésben vesz részt a BCE-n.

Az ösztöndíj igénylésére megnyitott kérvény a Neptun/Ügyintézés/Kérvények/Kitölthető kérvények menüpontban „Rendszeres szociális ösztöndíj pályázat 2020/21/1” néven érhető el. A pályázatot addig nem lehet leadni, míg a pályázó minden, általa elbírálni kívánt körülményhez nem tölti fel a szükséges igazolást.

A pályázat leadási határideje megváltozott.

A felsőbb évesek:

• 2020. július 16. 08:00-ig pályázhatnak,
  • hiánypótlásra pedig július 23. 12:00-ig van lehetőségük.

Az elsőévesekre vonatkozó határidők az alábbiak szerint alakulnak:

• a kérvény 2020. július 28-án 10:00-kor válik elérhetővé számukra, és egészen július 31. 12:00-ig adhatják le azt.
  • Nekik augusztus 7-én 12:00-ig van lehetőségük a hiányzó dokumentumok pótlására.

Az ösztöndíj odaítéléséről a Hallgatói Szolgáltatások vezetője dönt. Jogorvoslatra a határozat közlésétől számított 15 napig van lehetőség a Neptunban leadott felülbírálati kérelem benyújtását követően.