Májusban debütál az első hivatalos Országos Egyetemi E-sport Kupa

A Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség (MEFS), a győri Széchenyi István Egyetem Sportegyesülete (SZESE), a Magyar E-sport Szövetség (HUNESZ) és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) közös szervezésében rendezik meg idén májusban az első hivatalos Országos Egyetemi E-sport Kupát.
sport
A legnépszerűbb kompetitív játékok töretlen népszerűségnek örvendenek a magyar egyetemi hallgatók körében, így a MEFS-SZESE-HUNESZ-HÖOK közös szervezésében a hazai egyetemi E-sport fanatikusok 2021 tavaszán izgalmas és egyedülálló Országos Egyetemi E-sport Kupa keretében mérhetik össze tudásukat az online térben FIFA21-ben és League of Legendsben.

A verseny célja a pandémia idején a közösségépítés, új és fenntartható versenysorozat kiépítése, egyetemi szintű e-sport csapatok létrehozása, motiválása és végül, de nem utolsó sorban az e-sport népszerűsítése az egyetemisták körében.

További információk a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség weboldalán és a mellékelt Facebook bejegyzésben.

Az Országos Egyetemi E-sport Kupa versenyeire 2021. május 7-ig lehet jelentkezni a SZESE nevezési oldalán.
GEN.:2021.05.12. - 08:35:33