Közelebb – Új podcast pszichológiáról, karrierről és tanulásról

Kíváncsi vagy, mi történt a járvány hatására a munkaerőpiacon? Milyen egy online állásinterjú, és mihez kezdhetsz jelenleg pályakezdőként? A Corvinus Hallgatói Támogatás pszichológus és karriertanácsadó szakemberei új podcastjük első részében vendégeikkel gyakorlatias válaszokat adnak. Mivel mi is elsődlegesen hozzátok, egyetemistákhoz szólunk, a Közgazdász Online csatornáin indították el új podcastjüket, a Közelebbet. Ismerjétek meg a motivációkat a podcast mögött, és hallgassátok meg az első részt!

A Corvinus Hallgatói Támogatás pszichológusokból és szakképzett segítőkből álló sokszínű csapata 2020 tavaszán újult meg, és azóta is bővül. Folyamatosan dolgozunk azon, hogy minél több területen, minél több szolgáltatásunkkal támogathassunk Titeket a hallgatói életút alatt, úgy, ahogy arra Nektek a leginkább szükségetek van.

A járványhelyzet miatt nekünk is sok mindent újra kell gondolnunk, hiszen a távoktatás ideje alatt nincs lehetőségünk személyes találkozások lebonyolítására. Így került képbe a podcast, mint kézenfekvő formátum: el tudjuk készíteni a digitális munkamód mellett is, és számos előnye van felhasználói szempontból is, hiszen ott és akkor tudjátok meghallgatni az epizódokat, amikor Nektek a legalkalmasabb, a részeket meg tudjátok egymással osztani, és később, ha szükséges, vissza tudjátok keresni őket.

Az első rész, a „Karrier útikalauz stopposoknak (nemcsak) 2020-ra” a COVID-19 járvány okozta munkaerőpiaci változásokról szól. Vendégeink Hinterstein Anikó, a Magyar Telekom Talent Executive vezetője és Fertig Balázs, a MOL Group csoportszintű toborzási vezetője voltak.

Hallgasd meg az első epizódot ezen a linken.

Szerző: Széles Zsuzsanna, grafika: Nagy Dávid, Közgazdász
A teljes cikket a Közgazdász Online hallgatói blogon tudod elolvasni.