Kiemelkedően szerepeltek a Szociológia és Szociálpolitika Tanszék hallgatói az idei OTDK-n

Az idei OTDK-n a korábbi évekhez hasonlóan, megint rendkívül sikeresen szerepeltek a Szociológia és Társadalompolitika Tanszék hallgatói az Országos Tudományos Diákköri Konferencián.
Hét dolgozat ért el helyezést vagy különdíjat. Jakab Laura dolgozatával első helyezést ért el. Elemzésében azt vizsgálta, hogy milyen hatása van a városi környezetnek a hátrányos helyzetű fiatalok továbbtanulási aspirációira. Második helyezést elért dolgozatukban, Szebik Borbála és Puskás Fanni Mária a roma egyetemisták etnikai identitását vizsgálták. Szintén második helyezést ért el Egészségszociológia szekcióban Kalotai Dániel, az orvoshoz fordulás halogatását magyarázó dolgozatával. Mező Kata dolgozata, mely a modern nemi szerepek percepcióját és a munka közötti kapcsolatot vizsgálta, harmadik lett. Szebik Borbála és Kovács Kornél magyar hírportálok hivatkozási szokásait elemezték. Ezeken kívül két szociológus hallgatónk dolgozata kapott különdíjat. Külön figyelemre méltó, hogy Szebik Borbála négy TDK dolgozattal is indult a versenyen, ebből hárommal díjat is nyert.
Gratulálunk a nyerteseknek és az őket felkészítő oktatóknak!

GEN.:2021.05.12. - 07:54:05