Idén is kettős Corvinusos sikert hozott a CFA Research Challenge

A Befektetési Szakértők Magyarországi Egyesülete (CFA Hungary) 2021. január 29-én rendezte az angol nyelvű globális részvényelemző verseny, a CFA Research Challenge hazai fordulóját.
Az idei a versenyen induló hét csapatnak az Alteo Nyrt. részvényelemzését kellett elkészítenie írásban, majd a legjobb három csapat 10 perces prezentációban győzhette meg a neves hazai szakemberekből álló zsűrit. Az elmúlt évhez hasonlóan idén is a Corvinus két, öt-öt fős csapata szerezte meg az első és a második helyezést, míg a harmadik helyen a CEU csapata végzett.

A győztes csapat tagjai (Hári Teréz Anna, Molnár Barbara Fanni, Balázs Marcell, Fejes Benedek Balázs és Gaál Zalán) fogják képviselni Magyarországot az amerikai CFA Institute márciusi regionális fordulóján. A második helyezett csapatot Olga Gulina, Kormány Cintia, Huseyn Gasimov, Turgay Huseynli és Elnur Namazov alkotta.

Mindkét csapat felkészítő tanára Juhász Péter, a Befeketések és vállalati pénzügy tanszék habilitált docense volt.

Gratulálunk minkét csapatnak!
GEN.:2021.02.27. - 13:03:10