Fulbright Posztgraduális Hallgatói Ösztöndíjak végzős hallgatók és doktoranduszok számára

Az ösztöndíj alapfeltétele a pályázott témában legkésőbb 2021. július 31-ig szerzett legalább BA/BSc szintű diploma. A pályázók az Egyesült Államok bármelyik egyetemét választhatják. Az ösztöndíj időtartama 3-9 hónap. Aktív hallgatói jogviszony nem szükséges és a jelentkezésnek nincs felső korhatára.

A pályázók az Egyesült Államok bármelyik akkreditált egyetemét választhatják.
  • Az ösztöndíjak maximális időtartama egy tanév (9 hónap), Visiting Student Researcher-ek (VSR) esetén jellemzően 5 hónap.
  • Az ösztöndíjas időszak leghamarabb 2022 augusztusában kezdhető meg, és legkésőbb 2023 augusztusában fejezhető be.
  • VSR kategóriában erősen ajánlott az amerikai fogadó egyetem meghívólevelének a pályázati anyaghoz való csatolása, vagy a fogadóegyetemmel történt előzetes kapcsolatfelvételt igazoló levelezés benyújtása.
  • Nem pályázhatnak ösztöndíjra, akik a pályázat beadási határidejétől számított öt éven belül az Amerikai Egyesült Államokban szereztek diplomát.
  • Korábbi pályázók ismét pályázhatnak, de új pályázatot kell benyújtaniuk.
Az ösztöndíjak mértéke:

Havi ösztöndíj (szállás, megélhetés költsége):  $1,410 – $2,660 / hó (egyetemtől függően)

Kezdeti anyagi támogatás:
egyszeri összeg $500

Szakkönyv vásárlási és kutatási támogatás: egyszeri összeg $600 (egy tanév esetén) $400 (egy szemeszter esetén)

Kiutazó családtagoknak adható hozzájárulás: $100 / hó (egy családtag esetén) $200 / hó (két vagy több családtag esetén)

Tandíjtámogatás:
Max. $20,000 egy tanévre

Útiköltség Magyarország és az USA között: Repülőjegy 50%-a

Egészségügyi és baleset biztosítás: U.S. Department of State fedezi

A kísérő családtagok repülőjegyéről, biztosításáról és megélhetési költségéről az ösztöndíjasnak kell gondoskodnia.

Jelentkezési határidő: 2021. május 17.

A pályázati anyagot és a jelentkezés menetéről szóló információkat itt érheti el, továbbá a Fulbright tájékoztatófüzetében!
GEN.:2021.04.20. - 19:36:24