Elhunyt Ligeti Sándor egyetemi tanár, a Corvinus egykori oktatója

Fájdalommal tudatjuk, hogy Ligeti Sándor, a Pénzügyi, Számviteli és Gazdasági Jogi Intézet Pénzügy Tanszékének nyugalmazott egyetemi tanára életének 80. évében elhunyt.

Ligeti Sándor 1963-ban szerezte kitüntetéses diplomáját a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen. 1964-ben csatlakozott a Pénzügy Tanszékhez, 1980-tól a közgazdaságtudományok kandidátusa (CSc), 1996-ban egyetemi tanárrá nevezték ki.

Ligeti Tanár Úr évtizedeken át kutatta és oktatta a bank és a bankrendszer működését, számos tanulmány, egyetemi jegyzet és tankönyv szerzője, szerkesztője volt.

Tanítványai és kollégái ismerték egyedi előadásairól, emlékezetes vizsgáztatásairól és kifinomult humoráról. Nyugdíjazása után is az Egyetem és Pénzügy Tanszék közösségének tagja maradt, visszajárt beszélgetni szakmai kérdésekről, egyetemi és személyes ügyekről.

Hiányozni fog mindannyiunknak, emlékét megőrizzük!