Elhunyt Dr. Csizmadia Sándor

2021-09-09 10:11:45

Csizmadia Sándor professzor 1971-ben szerzett filozófia-francia szakos diplomát. 1993-tól egyetemünk oktatója, 1993-2006 között a Filozófia Tanszék vezetője, 2007-től egyetemi tanára. Kandidátusi fokozatot filozófiából, akadémiai doktori fokozatot politikatudományból szerzett.

A magyar társadalom- és szellemtudományokban egyre ritkább francia tájékozottságot és érdeklődést képviselte. Élénk francia kapcsolatrendszert épített ki, rendszeresen végzett külföldi kutatómunkát. Egyrészt a francia bel- és külpolitikát, a francia Afrikát, utóbb a globalizáció és a geopolitika általánosabb kérdéseit kutatta, másrészt Raymond Aron klasszikus szabadelvű politikai gondolkodásának legjobb magyar ismerőjeként és értelmezőjeként vált ismertté.

A nemzetközi kapcsolatok és a politikatudomány diszciplínáit újjáalapító generáció fontos személyisége volt.

Szomorúan tisztelgünk emléke előtt!