Átadták a Corvinus Kutatási Kiválóság 2021 díjakat

2021-04-30 14:15:10

2021. április 29-én került sor a Corvinus [Nemzetközi] Kutatási Kiválóság (CKK-21) díjátadó ünnepségére. Az eseménynek több mint 60 résztvevője volt.

A 2020. decemberében először meghirdetett CKK díj kettős célt szolgál: egyrész elismeri és jutalmazza az oktatók-kutatók eddig végzett, nemzetközileg is jelentős és a Corvinus Egyetemhez kötődő kutatási eredményeit, másrészt ösztönzi őket kiemelkedő kutató munkájuk folytatására, hogy ezáltal is elősegítsék az Egyetem akadémiai kiválóságának és nemzetközi láthatóságának növekedését és – végső soron – a nemzetközi rangsorokban történő előrelépését.

A hagyományteremtő CKK-21 pályázatra az Egyetem oktatói-kutatói 52, a kiírásnak formailag megfelelő pályázatot nyújtottak be. A pályázók között 10 PhD hallgató, 10 Fiatal oktató-kutató és 32 senior oktató-kutató volt, akiknek a megelőző három év teljesítménye szakmai szempontok szerint, két lépésben került értékelésre. Először minden pályázatot a CKK-21 kiírás kritériumrendszere alapján pontoztak, majd azokat a Nemzetközi Értékelő Bizottság részletesen véleményezte, és így egy többszempontú, megalapozott értékelési folyamat során születhettek meg a végső eredmények.

A Bizottság döntése alapján a pályázók majdnem kétharmada (63,5%-a), azaz 33 pályázó (6 PhD hallgató, 8 Fiatal oktató-kutató és 19 Senior oktató-kutató) részesült díjazásban összesen több mint 80 millió Forint értékben. A díjazottak listája a lap alján található, az értékelés pontos irányelveiről és módszertanáról pedig a Bíráló Bizottság beszámolójából tájékozódhat.

Az online díjátadó ünnepséget megtisztelte jelenlétével Dr. Anthony Radev, a Corvinus Egyetem elnöke. Az eseményen részt vettek és rövid értékelő beszédet mondtak a Bíráló Bizottság tagjai: Prof. Dr. Bart MacCarthy – Nottingham University Business School, Prof. Dr. Tamás Magyarics – ELTE BTK Angol-Amerikai Intézet, Prof. Dr. Gabor Virag – Department of Management, University of Toronto és Prof. Dr. Gyula Vastag, a BCE Kutatási Rektorhelyettese.

Ismertették a bírálat során általuk érvényesített szempontokat és kiemelték azokat a kutatási eredményeket, amelyek tapasztalataik szerint nemzetközi mércével is kiemelkedőnek számítanak. Gabor Virag a kutatási kiválóság témáját járta körül, és kiemelte a kutatási és publikációs stratégia meglétének fontosságát a kutatók életében. Magyarics Tamás kivételesnek nevezte a Corvinus Egyetem jelen kezdeményezését a kutatási kiválóság elismerésére, és örömét fejezte ki a változatos témakörökben született publikációk magas színvonalát illetően. Bart MacCarthy rávilágított arra, hogy napjainkban a versenyhelyzet miatt egyre nehezebb minőségi nemzetközi folyóiratokban cikkeket elhelyezni, és felhívta a pályázók figyelmét arra, hogy kutatói életpályájuk minden szakaszában ragadják meg a kutatási és publikációs lehetőségeket.

A díjak virtuális átadása után az egyes kategóriák jutalmazottjai közül rövid köszönő beszédet mondott Berezvai Zombor és Dudlák Tamás (PhD hallgatók), Sziklai Balázs Róbert (Fiatal oktató-kutató), valamint Keszey Tamara és Benczes Réka (Senior oktató-kutatók). A kutatók közül többen megerősítették, hogy kiváló kollégáik, kutatótársaik és családjaik támogatása nagyban hozzájárult mostani sikerükhöz. Hangsúlyozták, hogy az akadémiai élet által biztosított szabadság segíti a kutatói kreativitás kibontakozását, és örömüket fejezték ki azzal kapcsolatban, hogy a kutatói kiválóság immár megkapja a neki járó elismerést a Corvinus Egyetemen.

Zárószavában Vastag Gyula Rektorhelyettes kiemelte, hogy a CKK-21 elismerés nemcsak az Egyetemnek, hanem az egyes kutatóknak fontos, mert ösztönzi őket a kiváló munkára és a nemzetközi megmérettetésre. Egyúttal bejelentette, hogy a Corvinus [Nemzetközi] Kutatási Kiválóság díjat az első pályázat tapasztalatainak felhasználásával az év végén ismét meghirdeti az Egyetem, és kifejezte reményét, hogy 2022-ben még többen pályáznak a díjra.

2021-ben az alábbi oktatók-kutatók részesültek a Corvinus [Nemzetközi] Kutatási Kiválóság díjban:

PhD hallgató:

• Horváth Dóra