A vírus rávilágít a lényegre, az emberközpontúságra – podcast dr. Baritz Sarolta Laurával

Már az irányzat neve is sokat elárul erről az alternatív gazdasági szemléletről: emberközpontú, keresztény és társadalmi elvekre épül. A Messzelátó podcast második részében közelebbről megvizsgálunk egy közgazdasági irányzatot, amely új utakat keres a jelenlegi mainstream gazdasági berendezkedéshez képest. Az emberközpontú gazdaság elméletéről és megvalósíthatóságáról az irányzat megálmodójával, Dr. Baritz Sarolta Laurával beszélgettünk.
Budapesti Corvinus EgyetemA Messzelátó podcastben szakértőkkel beszélgetve jövőbe mutató témákat járunk körbe. Dr. Baritz Sarolta Laura domonkos rendi nővér a Sapientia, a Corvinus és a Közszolgálati Egyetem oktatója, hozzá fűződik a Keresztény Társadalmi Elvek a Gazdaságban képzés.

Hallgasd meg az epizódot ezen a linken.

Szerző: Taxner Tünde

A teljes cikket a Közgazdász Online hallgatói blogon tudod elolvasni.