A jövő vezetői tehetségprogram pályázat

A Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért (BCSDH) non-profit szervezet olyan egyetemi hallgatók jelentkezését várja, akik közül egy sikeres pályázó csatlakozhat a BCSDH „A jövő vezetői” tehetségprogramjához 2021-ben.

A képzés során a hallgatók a nemzetközi trendek mellett a fenntarthatóságot stratégiai szinten képviselő hazai- és nemzetközi vállalatok sikeres gyakorlatait és megoldásait, valamint azok vezetőit és szakembereit ismerhetik meg.

Mit nyújt az ösztöndíj?

Díjmentes részvételi lehetőséget „A jövő vezetői” tehetségprogramban, ami 2021 januárjában indul elsősorban budapesti helyszínekkel. Havonta egy teljes szakmai nap 8 alkalommal: szakmai előadások, esettanulmányok, vezérigazgatói interjúk, vállalati gyakorlatok bemutatása, gyárlátogatások és csoportfeladat – mind a fenntartható üzleti működéshez kapcsolódóan.

Ki pályázhat?

• Egyetemi vagy főiskolai képzésben résztvevő hallgató (a hallgatói jogviszony legalább 2021. június 30-ig tart, nappali tagozat preferált),
  • de nem múlt még el 30 éves
  • Középfokú angol nyelvismeret szükséges, mert a program nyelve magyar és angol, tolmácsolás nélkül.
  • Fontos: egy pályázó egy pályaművet nyújthat be.

Hogyan pályázhatok?

Küldj el nekünk egy maximum három oldalas javaslatot, miként tennéd fenntarthatóbbá az egyetemed. Innen (Osztondij_palyazati_feladat_2020) letöltheted a részletesebb ismertetőt a feladatról.

Mi pedig az alábbi szempontok alapján fogjuk értékelni a javaslatokat:

• Komplex gondolkodás, problémafeltárási és priorizálási képesség (25%)
  • Javaslatok szakmai megalapozottsága, előremutatósága, realitása és kidolgozottsága (50%)
  • Stílus (25%)

Szükségünk lesz ezen kívül még egy egy oldalas motivációs levélre Tőled, hogy megtudjuk:

• Milyen vezetői tapasztalatokra tettél már szert, akár a magán-, akár a szakmai életedben? Mivel indokolnád vezetői potenciálodat?
  • Miért gondolod, hogy részt kell venned ebben a programban?
  • Mit jelent neked a fenntartható fejlődés és hogy van jelen az életedben?

A sikeres pályázathoz benyújtandó dokumentumok:

• Önéletrajz
  • Javaslatod bemutatása
  • Motivációs levél maximum egy oldalban

A pályázatokat vállalatvezetőkből és a BCSDH munkatársaiból álló szakmai zsűri bírálja el. A legjobbnak ítélt (short listre kerülő) pályamunkákat a szakmai zsűri november végén meghallgatja, és ez alapján hozza meg döntését.

A pályázati anyag a pályázó szellemi tulajdona, azonban a beküldő a dolgozat elküldésével hozzájárul ahhoz, hogy azt a szervezők a program kommunikációja során felhasználhatják.

Jelentkezési határidő: 2020.10.31.

További információt a BCSDH honlapján találhattok

Szederkényi Zita képzésvezetőt e-mailen vagy a 06 (30) 445 1683-as telefonszámon.