A járvány miatt a sportélet is megváltozik az egyetemen

Hogyan változnak meg a tesiórák a vírus miatt? Mely sportórák maradnak el ebben a félévben? Lehet-e majd kondiba járni? Milyen sportklubok, egyetemek közötti versenyek és cheerleader lehetőségek vannak a Corvinuson? Többek között ezekről a kérdésekről beszélgettünk Vladár Csabával, a Testnevelési és Sportközpont igazgatójával.

Mikor azt hisszük, hogy egyetemistaként a mindennapi gimis tesióráknak vége, a gólyahéten rá kell ébrednünk, hogy a tesióráktól két félévig még biztosan nem szabadulhatunk. Szerencsére az egyetem rengeteg lehetőséget kínál, hogy olyan sportot választhassunk, amit valóban szeretünk. Vannak csapatsportok, mint a kosárlabda, röplabda, futsal, foci és vannak egyéni sportok is, mint az úszás, futás, tánc és az egyetemisták kedvence, a kondi.

Habár ez a félév biztosan más lesz, mivel nem lesz annyi sportág és rendezvény, a Corvinuson így is bőven lesz lehetőséged a sportolásra.

Milyen sportklubok vannak?

Régebb óta működő sportklubunk a Közgáz Sport Club és Diáksportkör, ami a verseny- és szabadidősportot szervezi. A sportklubnak vannak szakosztályai, mint a kosárlabda, röplabda, aikido, dzsúdó, foci és futsal. Ezekben a sportokban szerveződnek egyetemi csapatok, illetve tartanak egyetemek közötti versenyeket és bajnokságokat. A Diáksportkörben már szélesebb a választék. Minden olyan sportágat lehet gyakorolni, amire igény van.

Hogyan lehet bekerülni egy egyetemi csapatba?

A versenycsapatokba a megfelelő múlt és a kiválasztó edzésen való sikeres jelenlét, míg a diáksportköri csapatokba csupán az adott sport szeretete szükséges. Az elért eredményektől függetlenül minden hallgatót arra buzdítunk, hogy induljon versenyeken, és vegyen részt rendezvényeken.

Az interjú teljes terjedelmében a Közgazdász Online felületén érhető el.