A Corvinust fenntartó alapítvány kuratóriuma egyhangúlag támogatta Takáts Előd rektori kinevezését

A Budapesti Corvinus Egyetemet fenntartó Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány Kuratóriuma 2021. június 8-i ülésén döntött a Corvinus új rektorának személyéről. A hatfős testület egyhangú szavazattal fogadta el Takáts Előd pályázatát, így kezdeményezi rektori kinevezését, amelyet az Innovációs és Technológiai minisztérium útján terjeszt fel Áder János köztársasági elnök felé.

Takáts Előd a bázeli székhelyű Bank for International Settlements vezető közgazdásza. Rektorjelölti programjának legfőbb céljai között a Corvinus nemzetközi elitegyetemmé fejlesztését, a maradandó tudást eredményező élményszerű oktatás megteremtését jelölte meg, valamint kutatási kultúraváltást ígér.

A Corvinus jelenlegi rektora, Lánczi András megbízatása 6 év után, 2021. június 30-án jár le. Az Egyetem fenntartója 2021. március 19-én írta ki rektori pályázatát, amelyre egy érvényes pályázat érkezett, Takáts Elődé. A jelentkezést először a Corvinus Szenátusának e célra létrehozott eseti bizottsága véleményezte. Ezzel párhuzamosan Takáts Előd egy élő, online bemutatkozó fórum keretében ismertette szakmai programját a Corvinus Egyetem polgárai előtt, ahol kérdéseket is feltehettek a rektorjelöltnek. Az Egyetem Szenátusa május 18-i ülésén elfogadásra javasolta a jelölt pályázatát a fenntartó alapítvány kuratóriuma számára. Takáts Előd szakmai életútjával kapcsolatban kiemelték a nemzetközi kutatási teljesítményét, a nemzetközi beágyazottságát, a nemzetköziesítés iránti elkötelezettségét, valamint a kiemelkedő publikációit.

Dr. Takáts Előd 1999-ben szerzett egyetemi diplomát a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen (a Corvinus jogelődjén) pénzügy-gazdaságpolitika szakirányon. 2000-ben tőzsdei szakvizsgát tett, 2002-ben Közép-Európai Egyetemen szerzett közgazdaságtudományi mesterfokozatot. A Princeton University-n 2004-ben MA, majd 2006-ban PhD fokozatot szerzett közgazdaságtudományból. Dolgozott az Európai Központi Bank, a Magyar Nemzeti Bank és a Federal Reserve Bank of New York kutatójaként, majd a Nemzetközi Valutaalapnál. 2009 óta a bázeli székhelyű Bank for International Settlements közgazdásza, majd vezető közgazdásza.2018-tól a London School of Economics and Political Science Visiting Fellow-ja. 2019-től a Budapesti Corvinus Egyetem címzetes egyetemi tanára. 2021-ben Egyetemünk Szenátusa támogatta egyetemi tanári pályázatát, majd a köztársasági elnök egyetemi tanárrá nevezte ki. Dr. Takáts Előd a pénzügyek, a makroökonómia és a monetáris politika közös területein fejti ki kutatási tevékenységét, legújabb kutatási területei a demográfia és a klímaváltozás közgazdaságtana.

Dr. Takáts Előd publikációi ezen a linken érhetőek el.
GEN.:2021.06.16. - 06:53:28