A Corvinus tulajdonába került a Ráday utcai kollégium

A Corvinus Ráday utcai kollégiuma 2006-ban úgynevezett Public-private partnership (továbiakkban: PPP) konstrukció keretében lett felújítva, és 2007-től ezen konstrukció keretei között a PPP befektetőtől béreltük vissza a kollégiumot egy 20 éves szerződés keretein belül.
Corvinus
2020. decemberében a Kormány lehetőséget biztosított arra, hogy a projektet kiváltsuk, és a kollégium a PPP befektetőtől a Corvinus birtokába kerüljön.

A Kormány összességében 1,12 milliárd forint forrást biztosított számunkra, és így 2020. december 23-án megtörténhetett a kiváltási megállapodás aláírása. A megállapodásban rögzítetteknek megfelelően a szükséges pénzügyi műveletek megtörtének, és a Corvinus 2021. január 15-én birtokba veszi a kollégiumot a PPP szerződés megszűnése mellett.

Ezzel a megállapodással egyetemünk életében megszűntek a PPP projektek (a C épületünk szerződésének kiváltása 2019-ben megtörtént).

A PPP kiváltás gazdaságossági szempontok alapján kifejezetten pozitív számunkra, és a birtokba lépést követően a kollégiummal kapcsolatos fejlesztési elképzeléseinket 2027 helyett már rövid távon is meg tudjuk fogalmazni, végre tudjuk hajtani.
GEN.:2021.03.07. - 21:50:41