A CIAS tudományos munkatársa az EURO Doctoral Dissertation Award 4-es döntőjében

Dr. Rigó Petra Renáta egyetemi adjunktus a CIAS, Corvinus Operációkutatási Kutatóközpont, Matematikai és Statisztikai Modellezés Intézet tudományos munkatársa. Farkas Gyula Emlékdíjasként kiemelkedő pályafutásának következő lépcsőjeként most az EURO Doctoral Dissertation Award 4-es döntőjében méri össze tudását vetélytársaival.
Az EURO Doktori Dissertation Award (EDDA) kitüntetés 2003 óta ismeri el az OR hozzájárulását olyan doktoranduszoknak és tudósoknak, akik kevesebb mint kétéves kutatási tapasztalattal rendelkeznek a doktori fokozat megszerzése óta.

A pályamunkák olyan doktori disszertációkból állnak, amelyek az előző EURO Doktori Dolgozat Díj versenyének határideje után készültek el. A résztvevőknek meg kell védeniük dolgozatukat egy európai egyetemen. A döntős résztvevőket felkérik, hogy az EURO-k Konferencia külön ülésén mutassák be munkájukat. A győztesről zsűri dönt a rendkívüli ülés végén, az eredményt az EURO-k Konferencia záró ülésén hirdetik ki. Minden alkalommal egy díjat ítélnek oda.

Rigó Petra Renáta eddigi szakmai pályafutása során 28 tudományos közleményt publikált társszerzőivel, amelyek közül 9 jelent meg Q1-es vagy Q2-es minősítésű folyóiratokban. Eredményeit több mint 10 nemzetközi konferencián mutatta be, és számos kutatási projekt aktív résztvevője volt. Különböző pályázatokat is elnyert, mint az Új Nemzeti Kiválóság Program, a Nemzet Fiatal Tehetségeiért Ösztöndíj vagy a Collegium Talentum tehetséggondozó program, és emellett kutatási díjakban is részesült. 2018-ban Kőnig Gyula Ifjúsági Kutatási Díjat nyert el.

Gratulálunk a döntőbe jutáshoz és sok sikert kívánunk!
GEN.:2021.06.12. - 22:28:06