2020-ban is Stipendium

Egyetemünk a Stipendium Hungaricum program aktív részese: az ösztöndíjprogram kezdete óta hozzájárul a hazai felsőoktatás, valamint a külpolitikai, külgazdasági és nemzetközi fejlesztési célkitűzések megvalósításához. A Külgazdasági és Külügyminisztériummal kötött megállapodás értelmében a program 2020-ban is folytatódik.

A Stipendium Hungaricum program célja a magyar felsőoktatás, valamint tudományos elit kapcsolatainak nemzetköziesítése. Az SH fő pillérét a külföldről előre meghatározott kvóta alapján különböző tudományterületekre érkező hallgatók biztosítják.

Az SH lebonyolítását a Tempus Közalapítvány látja el; a 2020-as évre vonatkozó támogatási szerződést a Külgazdasági és Külügyminisztérium megküldte intézményünk részére, így az őszi szemeszterben hazánkba érkező hallgatók által a Budapesti Corvinus Egyetem továbbra is hozzájárul a magyar felsőoktatásban elérhető szakok számának bővüléséhez, illetve a nemzetközi együttműködések erősítéséhez.