A portások leellenőrzik a kártyához tartozó fénykép alapján, hogy valóban a kártyajogos tulajdonosa használja-e a kártyát a belépéshez; röviden azonosítják a kollégistákat.
A belépőkártyát csak az arra jogosult személy használhatja, a kártya átadása fegyelmi eljárást von maga után.
A portán található az elsősegély doboz.
A portán belépőkártya ellenében lehet kölcsönözni a takarító eszközöket (partvis, lapát, felmosó, porszívó, vasaló).
A kollégiumban forgóvillás, kártyás beléptetőrendszer működik. A belépőkártyát minden kollégista a beköltözéskor kapja meg.
A beköltözéskor kapott kártyát a lakó köteles a ki-belépéskor használni, a beléptető rendszert átlépni vagy alatta átbújni, és a kártyát átruházni TILOS!
A kártya elvesztése esetén kérjük írj levelet a foldes.seniorok@uni-corvinus.hu e-mail címre, hogy új kártyát állíthasson ki számodra a rendszergazdánk térítési díj ellenében, melyet a kollégiumi üzemeltetésen kérünk befizetni.
A Lakók minden nap 7 órától 23 óráig térítés nélkül fogadhatnak látogatókat (maximum 3 főig, a felett csak írásos engedéllyel).
A Lakó minden nap este 23 órától reggel 7 óráig maximum 1 fő látogatót fogadhatnak a szobatárs(ak) egyhangú beleegyezésével.
A látogatófogadás térítési díját a HTJSZ tartalmazza (1000 Ft/fő/alkalom).
BCE-s hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgatók ez irányú díjfizetési tételei a Neptunban kerülnek kiírásra. Hallgatói jogviszonnyal nem rendelkező lakók részére kiszámlázásra kerül.
A kiírás/kiszámlázás a portaszolgálat által vezetett nyilvántartás (Látogató nyilvántartás)alapján történik, amit a vendégfogadó a bejelentéssel egyidejűleg köteles kitölteni és aláírni.
A látogató nyilvántartási füzetet a portán úgy kell vezetni, hogy abból a látogatót fogadó Lakóneve, szobaszáma, továbbá a látogatásban érintett naptári napok dátuma és pontos ideje egyértelműen megállapítható legyen, és azt a fogadó Lakónak alá is kell írnia látogatója fogadásakor. A nyilvántartásban a látogató nevét és arcképes, személyazonosításra alkalmas igazolványszámát is szerepeltetni kell.
A látogató-bejelentés adminisztrációja után a fogadó Lakó látogatófogadási engedélyt kap, melynek alapján a látogatója ideiglenes, vendég belépőkártyát kaphat, és így kollégiumban történő tartózkodása biztosítottá válik.
A látogató viselkedéséért a látogatót fogadó Lakó teljes felelősséggel tartozik.
Egy Lakó egy hónapban maximum 15 alkalommal fogadhat térítés ellenében látogatót,maximum egyszerre egy főt, illetve egy látogató hetente maximum három alkalommal maradhat térítés ellenében a Kollégiumban. Ezen szabály megszegése esetén a Lakó a tárgyhót követő hónapban nem fogadhat térítési díjjal járó látogatót.
A látogatófogadás rendjét súlyosan megsértő Lakó határozott időre a látogatófogadásban korlátozható, vagy határozott időre attól eltiltható, míg a látogatófogadás rendjét és a Házirendet megsértő látogató a látogatófogadásból kizárható, súlyosabb esetben a kollégiumba történő belépése is korlátozható.
Ha ellenőrzés alkalmával látogatófogadási engedély nélkül bent tartózkodó személyt találnak a kollégium alkalmazottai, a látogatót fogadó Lakó számára büntető pont adható. Az engedély nélkül bent tartózkodó személy a kollégiumból kitiltható.
Kiskorú látogatót kollégista csak abban az esetbe fogadhat, ha a látogató a látogatót fogadó közvetlen hozzátartozója (pl.: testvér), és a látogatófogadáshoz a szülők, vagy törvényes képviselők írásban hozzájárultak. A látogatófogadáshoz kiskorú esetében a kollégium adminisztrátorának engedélye és a szobatársak írásos hozzájáruló nyilatkozata is szükséges. A meglévő igazolások és engedélyek mellett is kiskorú látogatót csak azonos nemű lakók által lakott szobában lehet elhelyezni.
Minden szobában található fali vezetékes végpont, amelyre UTP ethernet kábellel lehet csatlakozni.
A vezetékes internet használatához jelenleg nincsen szükség regisztrációra, amely a jövőben változhat.
Wi-Fi:
A kollégiumi Wi-Fi hálózat kiegészítő szolgáltatásként üzemel.
A lefedettség nem valósul meg minden szobában és megbízhatósága a leterheltségtől nagyban függ.
A megbízható interneteléréshez a vezetékes csatlakozás ajánlott.
A Wi-Fi-hez való csatlakozáshoz nincsen szükség külön regisztrációra, elég a jelszó ismerete.
TILOS:
A számítógép hálózathoz illetéktelenül csatlakozni, azon törvénysértő tevékenységet folytatni.
A hálózatot vagy a hálózati eszközöket bármilyen módon megtámadni.
A hálózati kapcsolatot bármilyen módon (routeren és számítógépen keresztül is) megosztani.
Saját Wi-Fi hálózatot üzemeltetni.
A hálózaton fájlcserélő programokat használni (dc, torrent, stb.). Ez a szolgáltatás egy hónapos felfüggesztésével jár, továbbá a kollégium vezetősége mellett azonnal bejelentésre kerülnek a BCE Informatikai Szolgáltató Központ munkatársai felé. Az Egyetem részéről a felhasználó további jogi lépésekre számíthat, ezek következményeit is a szabályt megsértő felhasználó viseli.
Fentiek megsértése esetén a szolgáltatást meghatározott időre felfüggesztjük, ami nem jár a szolgáltatásért befizetett díj visszatérítésével. A letiltás nem halasztható, azonnal életbe lép.
Amennyiben hibát észlel vagy problémája van a hálózattal kapcsolatban, kérjük afoldes.net@uni-corvinus.hu e-mail címre jelezni.
Beköltözéskor fellelt, illetve év közben keletkezett műszaki jellegű hibákat a radaykarbantartas@gmail.com e-mail címen kérjük jelezni az üzemeltetés felé.
(A leltárlapokon feljegyzett hiányosságok, hibák nem kerülnek automatikusan javításra, pótlásra, csak ha a fenti e-mailre bejelentés érkezik.)
Az üzemeltetés 4 munkaórán belül megkezdi a jelentett hiba elhárítását
A kollégiumban konditerem működik a földszinten, melybe a belépőkártya használatával lehet bejutni.
Használati tudnivalók a Konditermi Szabályzatban:
A kondicionáló termet csak a BCE Földes Ferenc Kollégium tagjai használhatják.
A terem eszközeitmindenki kizárólag saját felelősségére – fittségi állapotát ismerve – használhatja.
I. A konditerem minden használója köteles:
betartani a jelen szabályzatban foglaltakat, és a kollégiumi házirendet,
megőrizni a termek rendjét és tisztaságát,
a termet utolsóként elhagyva a világítást lekapcsolni,
II. A konditerem használata:
A terembe való belépéskor ellenőrizni kell a gépek és a felszerelések állapotát.Amennyiben bármilyen rendellenesség, vagy műszaki hiba észlelhető, azt haladéktalanul közölni kell a portással, hogy az előző használó felelősségét tisztázni lehessen. A tapasztalt problémáról a karbantartóknak is kell egy e-mailt küldeni (radaykarbantaras@gmail.com), hogytudjanak foglalkozni a hibával.
A teremben csak sportfelszerelésben, csere sportcipőben szabad tartózkodni, illetve edzeni.
Az eszközök csakis a rendeltetésüknek megfelelő gyakorlathoz használhatók.
A szabad súlyokat használatkor rögzíteni kell a rúdhoz.
Fedetlen testrész nem érintkezhet a padokkal, törölköző használata kötelező.
A használt eszközöket a gyakorlat befejezése után vissza kell tenni a helyére.
A sérülések megelőzése érdekében az edzés előtt megfelelő bemelegítés végzése ajánlott.
A teremben lehetőleg egyszerre legalább 2 fő tartózkodjon, az esetleges sérülések, balesetek elkerüléséért.
III. Felelősség:
A gépeket mindenki csak saját felelősségére használhatja. A teremben történőbalesetekért a kollégium felelősséget nem vállal.
A gépekben keletkező károkért annak okozója, amennyiben ez a portai nyilvántartásalapján sem állapítható meg, úgy a kollégiumi közössége felel.
A kollégium portánál egy zárt és a belépő kártyákkal nyitható kerékpár tároló helyiség is a lakók szolgálatában áll, mely alkalmas akár a saját kerékpár tárolására, akár Kollégium tulajdonát képező 4 db kerékpár kölcsönzésére. JELENLEG JAVÍTÁSRA VÁRNAK A KOLLÉGIUMI KERÉKPÁROK!
Tudnivalók a Haszonkölcsön Szerződésben:(Ptk. 583. § – 585. §)
Az alábbi haszonkölcsön szerződés létrejött a Haszonkölcsönbe adó (BCE Földes Ferenc Kollégium,1092 Budapest Ráday u. 43-45.) és a Kölcsönvevő (BCE Földes Ferenc Kollégium lakója) között. A kölcsönszerződés tárgya (dolog) a kollégium tulajdonában lévő kerékpár.
A szerződés hatálya a Kölcsönvevő számára a kerékpár kulcsának átvételével veszi kezdetét.
A kulcsot a Kölcsönvevő csak kollégiumi belépőjének leadása, ezen szerződésmellékletében adatainak kitöltése és aláírás után kaphatja meg a portásoktól. A szerződés hatálya akulcs visszaszolgáltatásával és a kerékpár állapotának leellenőrzésével ér véget.
Ha a kerékpárállapota megfelelő, a kollégista visszakapja belépőjét, az óvadékot és aláírásával igazolja avisszaadást. A kölcsönadás ideje maximum 24 óra, amely előzetes bejelentéssel maximum 48 órára módosítható.
Amennyiben a Kölcsönvevő nem szolgáltatja vissza a kerékpárt ez időn belül a kollégium számára, vagy a kerékpárban bármilyen kár keletkezik, (tehát a szerződést nem vagy nem szerződésszerűen teljesíti) akkor a jogosult az ebből eredő követelését közvetlenül az óvadékból kielégítheti. Ha a kárnagyobb összegű, mint az óvadék, akkor az óvadékon felüli költségeket is köteles a Kölcsönvevő a 6Kollégium számára megtéríteni (maximálisan a kerékpár ellopása esetén annak vételi árát, 45.000 Ftot köteles megfizetni). (Ptk. 270. § (1) bekezdés).
A Kölcsönvevő tudomásul veszi, hogy a kölcsönbe kapott kerékpárhoz a Kollégium nem tud védőfelszerelést biztosítani, ez a Kölcsönvevő feladata. Illetve amennyiben a Kölcsönvevőt a kölcsönzés ideje alatt bármilyen sérülés vagy baleset éri, azért a Kollégium nem vállal felelősséget.
Használatba vétel előtt a Kölcsönvevő köteles a kerékpár állapotát ellenőrizni, és amennyiben nem találja megfelelőnek, azt haladéktalanul a portásnak jelezni, a hibabejelentő füzetbe bejegyezni.
A haszonkölcsön szerződés alapján a kölcsönadó köteles a dolgot a szerződésben meghatározottidőre ingyenesen a kölcsönvevő használatába adni, a kölcsönvevő pedig köteles azt a szerződésmegszűntekor visszaadni (Ptk. 583. § (1) bekezdés).
A kölcsönvevő köteles a dolgot rendeltetésszerűen használni, és felelősséggel tartozik minden olyan kárért, amely a rendeltetésellenes vagy szerződésellenes használat következménye (Ptk. 584. § (1) bekezdés).A rendeltetésszerű használathoz hozzá tartozik, hogy minden esetben, amikor a kerékpárt magára hagyja a Kölcsönvevő, azt biztonságos rögzíti, lelakatolja és a KRESZ szabályait betartva közlekedik.
A kölcsönvevő a dolgot a kölcsönadó engedélye nélkül sem ingyenesen, sem ellenérték fejében nem adhatja harmadik személy használatába. Ha ezt mégis megteszi, felelős mindazokért a károkért, amelyek e nélkül nem következtek volna be. (Ptk. 584. § (2) bekezdés).