Összefoglaló és részvételi jelentés utólagosan is letölthető
A Teams mostantól összefoglalót készít a Teams-értekezletekről, így a résztvevők – és akik nem tudtak részt venni – áttekinthetik a befejezett értekezleteket. Az értekezlet felvételét, átiratát, csevegését, a megosztott fájlokat és egyebeket tartalmazó összefoglaló automatikusan meg lesz osztva az értekezlet csevegési lapján, és az értekezleti meghívó “Részletek” lapján is megtekinthető. A szervezők itt találják a részvételi jelentést is. A részvételi jelentés egy letölthető Excel fájl, amiben benne van a résztvevők száma és a résztvevők listája be és kilépési, e-mail cím, szerepkör, időtartam adatokkal együtt.
PDF bemutatót onnan folytathatják, ahol abbahagyták
Akár leállította az előadást, és újra meg kell osztania a bemutatót, akár egy munkatársával együtt tartanak egy nagy bemutatót, a Teams mindig segítséget nyújt. Ön – vagy az értekezlet bármely más résztvevője, aki hozzáfér a fájlhoz – leállíthatja a PowerPoint-diacsomag bemutatását, majd később ugyanonnan folytathatja. Amikor megosztja a képernyőjét egy értekezleten, válassza ki a bemutatni kívánt PowerPoint-fájlt. Amikor legközelebb megosztja a fájlt azon az értekezleten, folytathatja a bemutatót, vagy elkezdheti elölről.
Találkozó reagálások Teams értekezleteken
A Teams értekezlet ikonsora megváltozott, ott, ahol korábban a kézfeltevés ikonja volt most egy új ikon látható. A reakció és jelentkezés ikonok kaptak itt helyett. Könnyebben kaphatunk visszajelzéseket a kollégáinktól, a résztvevőktől azzal kapcsolatban, amiről beszélünk. Más szolgáltatásokból már ismert like, szeretem, taps és nevetés reakciók közül választhatunk. Valamint itt emelhetjük fel a kezünket is jelezvén, hogy kérdésünk, mondanivalónk van.
A reagálásokat az értekezletbeállítások menüjében kapcsolhatjuk ki.
Hívás egyesítés Teams-ben.
Amikor egyszerre több hívásban vagyunk benne, lehetőségünk van a hívás menüből rámenni az egyesítés opcióra és a megjelenő aktív hívások listájából kiválaszthatjuk melyik tartott hívással szeretnénk egyesíteni a meglévő hívásunkat. Így csoport hívásokat hozhatunk létre. Ez a funkció most van bevezetés alatt, hamarosan mindenkinek elérhető lesz.
Videohívásnál a közös mód háttérképe választható
Az alap tantermi háttér helyett kiválaszthatunk más háttereket is. A képernyő bal sarkában található jelenet választó gombbal. Minden képre rá van írva, hogy mennyi résztvevő megjelenítését támogatja.
Csatorna-naptár
Csatornákhoz létrehozhatunk saját naptárat. Amikor ide felviszünk egy eseményt, akkor a csatorna (és így a tagjai) alapból meg lesz jelölve meghívott félként. Külön értesítést erről a tagok nem kapnak, de ha rámennek a csatorna naptárra, akkor látják az abban szereplő eseményeket, amelyeket akár saját naptárukhoz is adhatnak.
Egy csatornán belül, a legfelső sorban a lapoknál a “+” gombra kattintva tudunk felvenni új applikációkat. Itt a keresőbe írjuk be, hogy “naptár” és megjelenik a csatorna-naptár a listában. Rákattintva hozzáadhatjuk azt a csatornánkhoz.
Ez után válasszuk a “Hozzáadás” gombot a naptár csatornához való hozzárendeléséhez.
Adjuk meg a lap nevét, ami majd felül megjelenik, majd kattintsunk a “Hozzáadás” gombra.
Ez után megjelenik a naptár a felső menüsorban és rákattintva láthatjuk, szerkeszthetjük a naptár eseményeket.
PowerPoint előadói mód
A képernyőmegosztást választva értekezlet, előadás közben lehetőségünk van egy PowerPoint megnyitására. Ilyenkor a résztvevők az éppen aktuális diát látják, tudnak is a PowerPoint-ban lapozni, míg mi látjuk az összes diát, a feljegyzéseinket és az összes elérhető Teams funkciót is. Tehát például láthatjuk, hogy milyen beszélgetés zajlik a chat-ben és kik az értekezlet résztvevői.
Amikor a teljes asztalunkat osztjuk meg és úgy jelenítjük meg a PowerPoint diánkat, akkor ezek a funkciók nem elérhetőek ebben a formában, olyankor azt látják a résztvevők, amit mi látunk.