Pénzügy, Számvitel és Gazdasági Jog Intézet

Lukács János

LukácsJános-e1586421560655.jpg
Lukács János a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen szerzett diplomát közgazdász-tanár szakon, majd hároméves, MTA TMB ösztöndíjprogramját követően lett az Egyetem Számvitel Tanszékének adjunktusa, 2001-től tanszékvezetője. Ennek egyik fontos terméke volt az Üzemgazdasági számvitel szakkönyv megjelenése, majd sorra a Pénzügyi számvitel, a Számviteli esettanulmányok és a Számvitel speciális kérdései tankönyvek. Szakfelelősi feladatai mellett több kutatási projektet is vezetett, melyek a vállalati adminisztrációs terhek csökkentését és az adóreformok beindítását célozták.Nyolc éven át volt a Magyar Könyvvizsgáló Kamara elnöke, négy éven át pedig a Magyar Szakmai Kamarák Szövetségének elnöke.

Jelenleg az Egyetem Pénzügy, Számviteli és Gazdasági Jogi Intézetének vezetője, így az ő feladata irányítani az Intézetben folyó tudományos, oktatói és kutatói munkát, koordinálni annak igazgatási és gazdálkodási folyamatait, képviselni azt egyetemi fórumokon. Intézetvezetőként együttműködik a szakfelelősökkel a képzések akkreditációjában, a tantervek, képzési és tudományos programok előkészítésében.