COR-VI-NOUS Filozófia Műhely

A 2021-ben alakult Cor-vi-nus Filozófia Műhely egyszerre kíván keretet biztosítani a magas színvonalú filozófiai kutatás és az oktatás számára.

A filozófiai kutatás szempontjából a műhely tagjai számára fórumot biztosít aktuális kutatási problémáik és eredményeik megvitatására, filozófiai brainstormingra. Ennek keretében elsődlegesen a műhelytagok frissen elkészült munkái és a filozófiai ötletek megvitatásának fóruma kíván lenni. E tevékenység eredménye a tematikus és argumentatív perspektívák olyan konvergenciája, amely hosszabb távon közös kutatások perspektíváit nyithatja meg.

A filozófiai oktatási szempontjából a műhely tagjai aktívan törekszenek hallgatók bevonására részben általános filozófiai intelligenciájuk fejlesztését célozva, részben konkrét eredmények, pl. magas színvonalú TDK dolgozatok megszületésére összpontosítva.

Események:

• 2022. szeptember 8-10. (konferencia): Revelation and the Sciences (flyer, abstracts and program is available here)
  • 2021. december 15 (előadás): Kiss Olga: „Polányi, Schön és a gyakorlati tudás episztemológiája”
  • 2021. december 3 (konferencia): Vallás és pandémia (A Magyar Vallástudományi Társasággal (a program elérhető ezen a linken).
  • 2021. november 26 (konferencia): A Magyar Filozófiai Enciklopédia szimpóziuma (a program elérhető ezen a linken)
  • 2021. október 27 (előadás): Hoppál Bulcsú: „Pauler Ákos szellemtörténeti kategóriái”
  • 2021. szeptember 24 (konferencia): Molnár Tamás és az angolszász konzervativizmus (a program elérhető ezen a linken)
  • 2021. május 26 (előadás): Demeter Tamás: „Sympathies for Common Ends: The Principles of Organization in Hume’s Psychology and Political Economy” (szöveg letölthető innen)