Felvételi anyag a Tanszék által gondozott szakokra

Kedves Érdeklődők!

Felhívjuk figyelmüket, hogy a felvételi jelentkezés határidői, teendői, ahogyan később a felvettek listája is az Egyetem központi felvételi oldalán érhetők el, és a Hallgatói Szolgáltatások munkatársai tudnak bővebb információt adni szükség esetén.

A Tanszék honlapján csak a tartalmi, felvételi anyagokkal kapcsolatos információkat tesszük közzé. A Tanszékhez a szakokkal kapcsolatos tartalmi kérdésekkel érdemes fordulni, az elérhetőségeket a következő leírások végén megtalálják.

FELVÉTELI KÖVETELMÉNYEK KÖZGAZDÁLKODÁS ÉS KÖZPOLITIKA MESTERSZAKRA (magyar nyelven, angol nyelven, levelező tagozat)

A szakmai és motivációs beszélgetés a felvételi vizsga kijelölt tananyagára és a jelentkező közpolitikai-közgazdálkodási kérdésekkel kapcsolatos általános ismereteire épül.

A felvételi vizsga tananyaga:

• Mankiw, Gregory N.: A közgazdaságtan alapjai. Osiris, 2011. pp. 3-23., 151-191., 217-260. és
  • Gajduschek György – Hajnal György: Közpolitika. HVG-Orac, 2010. pp. 17–29., 58–170.

A 15-20 perces beszélgetés két részből áll: először a jelentkezőnek a bizottság által feltett, a kijelölt tananyaghoz szorosan kapcsolódó egy-két kérdésre kell röviden válaszolnia. A kérdések célja kifejezetten annak ellenőrzése, hogy a hallgató felkészült-e a kijelölt tananyagból.

Ezután kötetlen kérdések következnek, amelyek célja feltárni a felvételiző általános tájékozottságát a közszektorról és a kormányzatról, valamint motiváltságát és várható képességét tudása bővítésére.

A felvételi tételeket egy külön dokumentumban is összefoglaltuk (ld. Felvételi tételek)

A közgazdálkodás és közpolitika (angol nyelven) mesterképzési szak esetében szóbeli vizsgát angol nyelven kell tenni.

A felvételi tartalmi részével kapcsolatosan az alábbi, tanszéki emaileken tudnak érdeklődni:

• kozpol@uni-corvinus.hu – nappali magyar nyelvű képzéssel kapcsolatban
  • puma@uni-corvinus.hu – angol nyelvű képzéssel kapcsolatban
  • nandor.petrovics@uni-corvinus.hu – a levelező képzéssel kapcsolatosan

Felvételi kötelező irodalom

Mankiw_A Közgazdaságtan alapjai 2
Mankiw_A Közgazdaságtan_alapjai_1
Hajnal-Gajduschek_Közpolitika

Felvételi tételek és a vizsga részletes leírása

Felvételi tételek Közpolitika 2021
A szóbeli felvételi vizsgára az alábbi cikkekből tudnak felkészülni:

1) Monostori J. – Őri P. – Spéder Zs. (szerk.) Demográfiai Portré, KSH Népességtudományi Kutatóintézet, 2018.
Következő fejezetek: 5, 7, 9 és 13 fejezet

és

2) Fazekas K. – Szabó-Morvai Á. (szerk.) Munkaerőpiaci Tükör 2017. MTA KRTK, 2018.
Következő fejezetek: 3. és 8. fejezet

Az angol nyelvű képzésre:

Lohmann, Henning; Zagel, Hannah (2016) Family policy in comparative perspective: the concepts and measurement of familization and defamilization. Journal of European Social Policy 26(1): 48-65.
Bongaarts, John (2017) Africa’s unique fertility transition. Population and Development Review, 43 (Supplement S1): 39-58.

Az angol nyelvű cikkek megtalálhatók a leírás végén.

Kontakt:
Szalma Ivett oktató, ivett.szalma@uni-corvinus.hu
Mike Károly szakfelelős, karoly.mike@uni-corvinus.hu

Felvételi anyaga – angol nyelvű képzés

Family policy reading 2
Family policy reading 1