Trianon 100 könyvbemutató

1093. Budapest, Fővám tér
Belépési díj: pl. 4000/fő
Információ: +36 1 234-56-78 / szociografia2019@gmail.com

Az 1936-ban alapított Magyarország Felfedezése sorozat együttműködésben a Budapesti Corvinus Egyetem szakembereivel és a Magyar Művészeti Akadémia támogatásával hat részből álló programsorozatot tart 2020 november-december folyamán.

A részvétel egyetemünk oktatóinak és hallgatóinak offline és online egyaránt biztosított.

A programsorozat második eseménye: TRIANON 100 – KÖNYVBEMUTATÓ

Helyszín: Magyar Építőművészek Szövetsége (MÉSZ)

Időpont: 2020. Nov. 11., 17:00

A Magyarország Felfedezése sorozat három kötetét mutatjuk be. A beszélgetés személyesen és online is követhető lesz. A személyes részvétel kizárólag előzetes regisztráció esetén lehetséges.

A regisztrációs link itt érhető el.

2020 egy nagy jelentőségű dátum a Magyarország Felfedezése könyvsorozat történetében. Idén jelenik meg ugyanis a patinás könyvsorozat első nem-magyarországi kiadású kötete:
Cseke Péter erdélyi szociográfus könyve, a kolozsvári Polis kiadó gondozásában.

Ugyancsak ebben az évben jelentetjük meg Horváth Júlia Borbála írását, amely a Fekete erdőtől a Fekete tengerig tartó dunai vízi útinapló első fele. A lírai hangvételű írás az osztrák, a szlovák és a magyar felségvizeken közlekedő uszály nézőpontjából mutatja be a sajátosságaival együtt a Dunát, Közép-Európát, és azon belül a Kárpát-medencét.

Széchenyi Istvánnal szólva „Sokan azt gondolják: Magyarország – volt; én azt szeretem hinni: – lesz!” Mi, Magyarország felfedezői, Trianonra emlékezve egy újabb lehetőséget látunk arra, hogy folytassuk a Kárpát-medence megismerését, leírását, hogy erősítsük az itt élő emberek közti megértést és bizalmat.

Résztvevők:

Horváth Júlia Borbála
Cseke Péter
Letenyei László
Tamáska Máté
Bácskai István, Gondolat kiadó igazgatója
Kozma Csaba, Polis kiadó igazgatója

Moderál: Tóth Pál Péter

Kövesd élőben az eseményt! Facebook itt, Zoom itt

További információ itt található.

GEN.:2024.04.20. - 02:07:50