3. Nemzetközi Családi Vállalatok Konferencia

Hogyan építsünk rugalmasan ellenálló és innovatív vállalatokat?
2021. június 17., 09:00
1093 Budapest Fővám tér
Online esemény
  • A rendezvény díjtalan, de előzetes regisztrációt igényel!
  • A részvételi linket a rendezvény előtt küldjük el a regisztrált jelentkezőknek június 15-ig e-mailben.
  • A konferencia nyelve magyar és angol, szinkrontolmácsolást biztosítunk mindkét nyelvre.
  • Az esemény műsorvezetője: Bombera Krisztina
  • Szakmai felelőse: Drótos György, Családi Vállalatok Központ
Az egykoron „hagyományosnak”, „befelé fordulónak”, sőt, akár „önzőnek” tartott családi vállalatokat egyre többen tekintik úgy, mint a „jövő szervezeteinek” prototípusait. Hogy miért? Mert teljesen természetes számukra a transzgenerációs gondolkodásmód, ráadásul legtöbbjük ellenállónak bizonyult még az olyan globális turbulenciákkal szemben is, mint a COVID-19 járvány.

Kevesen gondolnák, hogy e tartós és strapabíró működés titka nem igazán a „régi aranyszabályok” követésében rejlik, hanem sokkal inkább egy sor rugalmas változtatásban, amelyet jó ütemben hajtanak végre ahhoz, hogy még viharos körülmények között is biztonságos legyen a landolás.

De valójában mennyire nyitottak a családi vállalatok a változásokra, milyen mértékben tekinthetők innovatívnak? E kérdések jellemzően ambivalens érzékeket váltanak ki mind a gyakorló vezetőkből, mind a kutatókból.

Ha csak a felszínt nézzük, akkor a családi vállalatok kevésbé innovatívak: gyakran kockázatkerülők, amikor nagyobb beruházásokat kellene végrehajtaniuk, vonakodnak külső szakértőkkel együttműködni, és nem szívesen támaszkodnak kiegészítő finanszírozásra. Ha viszont mélyebbre ásunk, akkor azt is láthatjuk, hogy gyakran egyedülálló szakértelem birtokosai egyes réspiaci termékek és technológiák esetében. Ennek a kivételes képességnek a forrása az, hogy hatékonyan tudják mozgósítani és kombinálni a cégen belüli tudást, ráadásul szorosan együttműködnek a legfontosabb partnereikkel. Az előbbi tényezők hatásának eredője viszont szinte kiszámíthatatlan: az innovációt tekintve a családi vállalkozások között ugyanúgy vannak lemaradók, mint élenjárók.

Ami ennél is meglepőbb: számos családi vállalat nemcsak az inkrementális (lépésről-lépésre történő), de a radikális innováció terén is elsőséget mutat! Úgy tűnik, hogy egyes családi vállalatok akár alapvető változásokra is hajlandóak a hosszú távú fennmaradás érdekében, feltéve, hogy identitásuk fő elemei nem sérülnek. Számos ilyen esetnek lehettünk tanúi a COVID-19 kihívására adott válaszokat vizsgálva: a családi erőforrásaik teljes arzenáljának felsorakoztatásával, valamint gyors és bátor döntések meghozatalával e cégek gyakran agilisabban és előremutatóbban reagáltak, mint sok nem családi versenytársuk.

Néhány további kérdés, amelyet a konferencián megtárgyalunk:

• Mit jelent az ellenálló képesség a gyakorlatban? Hogyan lehet ezt a képességet fejleszteni és fenntartani a családi cégekben?
  • A legsikeresebb vállalatok tapasztalatai alapján mik a pandémiás időszak tanulságai?
  • Milyen dilemmákkal néznek szembe a családi vállalatok, amikor az inkrementális és radikális innovációs lehetőségek közül kell választaniuk?
  • Hogyan lehet ösztönözni az innovációt és megvalósítani a változásokat a családi vállalatokban? Milyen szerepet játszik ebben az utódlás folyamata, a család új generációja?
Idei konferenciánk ezekkel és más kapcsolódó témákkal foglalkozik – a korábbiakhoz hasonlóan kiváló külföldi és hazai előadók bevonásával. Szeretettel várunk minden családi vállalat tulajdonost, családtag és nem családtag vezetőt, illetve a terület szakértőit és kutatóit, és számítunk az aktív közreműködésükre!

Regisztráció az eseményre ezen a linken

KONFERENCIAPROGRAM

08:45-9:00
Online felületen történő belépés
09:00-9:30
Megnyitó és köszöntő beszédek
  • György László államtitkár, Innovációs és Technológiai Minisztérium
  • Rainer Kirchdörfer, az igazgatóság elnöke, Stiftung Familienunternehmen
9:30-10:00
Előadás – Philipp Haußmann, partner és az igazgatóság tagja, Ernst Klett AG
Klett: Egy családi tulajdonú vállalat

10:00-10:30
Előadás – Christoph Wellendorff, tulajdonos és vezérigazgató, Wellendorff
Dávid és Góliát: Német családi vállalat a luxuscikkek globális piacán.

10:30-11:00
Előadás – Zettwitz Sándor, tulajdonos és ügyvezető, 77 Elektronika Kft.
Világszínvonalú innováció egy gyorsan növekvő magyar családi vállalkozásban

11:00-11:30
Előadás – Kelényi Szamos Gabriella, tulajdonos, Szamos Marcipán
Sikeres hazai és nemzetközi terjeszkedés hagyományos és innovatív termékekkel