A REKO hallgatóinak újabb sikere tanulmányi versenyen!

Másodéves hallgatóink második helyen végeztek az MCC-DJPlab Smart City Challenge 2020-as esettanulmányi versenyén

Örömmel és büszkén adunk hírt róla, hogy regionális és környezeti gazdaságtan (REKO) szakunk másodéves hallgatói, Deák Viktória, Bogdán Gergely és Patyi Viktória – a “rECOsok” csapata -37 induló csapatból 2. helyezést ért el az országos MCC-DJPlab Smart City Challenge 2020-as esettanulmányi versenyén, ahol az okos környezet és okos lakosság témájában kidolgozott ötleteiket adaptálták a győri Széchenyi Egyetem központi campusára.

A Smart City Challenge verseny egy hallgatói ötletfejlesztésből induló kezdeményezés, melyet először 2019-ben rendeztek meg a Mathias Corvinus Collegium diákjai a T-Systems-szel együttműködve. A verseny célja, hogy közelebb hozza a városi környezet jelenlegi és jövőbeli valós problémáit és kihívásait a hallgatókhoz, akik egyedi ötleteitekkel új szemszögből kísérelhetnek meg megoldást találni rájuk. További hozzáadott érétke, hogy erősíti a hallgatók munkaerőpiacon elvárt kompetenciáit, okos városhoz kötődő témákban. (https://smartcitychallenge.hu/)

A szép munkához ezúton is gratulálunk!

GEN.:2024.04.20. - 05:39:47