Hallgatói nagykövetünk

Közgazdasági elemző - mesterképzés

Neubrandt Martin

Közgazdasági elemző mesterszakos hallgató

“Az alapszak elvégzése után, eleinte külföldön szerettem volna továbbtanulni. Ugyanakkor, a Corvinus közgazdasági elemző mesterszak megismerését követően úgy gondoltam, hogy ez egy megfelelő alternatíva a külföldi képzésekkel szemben is. Végül a Corvinusra esett a választásom és egy év távlatából, úgy gondolom, hogy jól döntöttem. A Corvinuson egyre jellemzőbb nemzetköziesedésből adódóan számos különböző országból származó emberrel ismerkedtem meg, ez pedig megteremtett egyfajta „külföldi hangulatot”. Mivel kevesen vagyunk a szakon, így viszonylag hamar jó közösség alakult ki. A kis létszámból adódóan az órák hangulata egészen családias, ez számomra mindenképp egy pozitív élmény. A negyedéves rendszernek köszönhetően, könnyebben tudok egyéb elfoglaltságokat is beilleszteni az egyetemi órák mellé. Már a képzés alatt be tudtam csatlakozni különböző kutatásokba, amelyek úgy gondolom meghatározó szakmai tapasztalatot adnak majd a karrieremhez. ”

Témák, melyben Martin segítségét kérhetitek:

• Általános információk a szakról
  • Általános tanácsadás
  • Szabadon választható tárgyak
  • Kutatás/Tudományos élet

Email: istvan.neubrandt@stud.uni-corvinus.hu

Ofelya Taghizade

Közgazdasági elemző mesterszakos hallgató

“A student with analytical talents will, in my opinion, fit well into the economic analysis master’s degree. It is essential for this program that you have the capability to simplify complicated problems and pull out the key facts.

Quality of knowledge offered in economics is an essential gain for me from this university. I acquired several programming skills related to my program of study. Further, I had a chance to communicate with people from different backgrounds and societies.

Budapest’s climate, benevolent people, and the atmosphere are reasons why I enjoy living here. I also like the food and walking along the Danube River.”

Témák, melyben Ofeyla segítségét kérhetitek:

• Általános információk a szakról (general information about the programme)
  • Nemzetközi hallgatói élet (Life as an international student)
  • Kollégiumok (Dorms)
  • Miért ez a szak és Magyarország (Why did you choose this program and Hungary)

Email: ofelya.taghizade@stud.uni-corvinus.hu

Az alábbi témákkal kapcsolatban pedig a felvi.corvinus@uni-corvinus.hu e-mail címen érdeklődhettek:

• általános tájékoztatás, segítség,
  • pontszámítás,
  • határidők,
  • felvételi/szintfelmérő vizsga,
  • felvételi felkészítő,
  • mesterképzési felvételihez kreditelismerési eljárás, stb.
GEN.:2024.04.25. - 12:01:57